forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete dietetice de mancaruri cu legume (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-mancaruri-legume/)
-   -   Salata colorata cu pui, paste si legume:) (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-mancaruri-legume/salata-colorata-pui-paste-legume-3887.html)

ali_lumi 20 mai 2010 13:24:24

Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
2 ataşament(e)
  • Pastele se pun la fiert, intre timp puiul se taie marunt si se condimenteaza cu sare piper, dupa preferinte.
  • Apoi se pune in tigaie ( de teflon de preferabil ) pana se rumeneste bine peste tot, apoi ardei gras se marunteste si se pune la calit impreuna cu puiul.
  • Dupa ce au fiert pastele , se aseaza pe farfurie , apoi se pune puiul impreuna cu ardeiul gras rosu, iar la sfarsit se adauga si rosia taiata marunt. Pofta buna !!

Sabine_28 20 mai 2010 13:26:36

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 194294)
  • Pastele se pun la fiert, intre timp puiul se taie marunt si se condimenteaza cu sare piper, dupa preferinte.
  • Apoi se pune in tigaie ( de teflon de preferabil ) pana se rumeneste bine peste tot, apoi ardei gras se marunteste si se pune la calit impreuna cu puiul.
  • Dupa ce au fiert pastele , se aseaza pe farfurie , apoi se pune puiul impreuna cu ardeiul gras rosu, iar la sfarsit se adauga si rosia taiata marunt. Pofta buna !!

Yummy, ce bine arata, Ali, esti o adevarata bubulina>:D<

ali_lumi 20 mai 2010 13:27:22

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
informatii nutritionale

Per 100 gr.

Kcal - 86.6
Proteine - 9.2
Carbohidrati - 10.5
Lipide - 0.9

ali_lumi 20 mai 2010 13:27:56

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 194296)
Yummy, ce bine arata, Ali, esti o adevarata bubulina>:D<

merci sabina ;;)
>:D<

UluceanuAnaMaria 20 mai 2010 13:32:32

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Arata foarte foarte bine! Si nici nu are grasimi :x O intrebare am: se pot adauga si alte legume fara sa ii altereze gustul?

ali_lumi 20 mai 2010 13:37:02

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 194307)
Arata foarte foarte bine! Si nici nu are grasimi :x O intrebare am: se pot adauga si alte legume fara sa ii altereze gustul?

Da intradevar nu are grasimi pt ca nu am pus nici un pic de ulei.
Pai poti folosii ardeo gras verde, asa am mai mancat odata si a fost buna, ciuperci cred.
Nu am incercat altfel si nu stiu ce sa ti zic :D
Incearca:)

UluceanuAnaMaria 20 mai 2010 13:44:35

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Daca pui ciuperci si putini castraveciori murati iese o salata cu pui si ciuperci, cum face mama mea :)) Numai ca ea pune si maioneza (home made) si nu prea mai are asa putine lipide..

Si e de-a dreptul delicioasa! :x

ali_lumi 20 mai 2010 19:19:13

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Imi imaginez :))

UluceanuAnaMaria 20 mai 2010 22:07:46

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Am convins-o pe mami sa facem salatica asta maine. Miami, de-abia astept s-o savurez! :x

ali_lumi 20 mai 2010 22:09:33

Re: Salata colorata cu pui, paste si legume:)
 
Iti urez pofta mare de pe acum , si sa mi spui cum a fost ;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:52:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO