forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete dietetice de paste si pizza (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-paste-pizza/)
-   -   Pizza (low carb, high fat) (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-paste-pizza/pizza-low-carb-high-fat-9223.html)

mishutza 23 mai 2011 15:49:51

Pizza (low carb, high fat)
 
2 ataşament(e)
10 oua
400 g piept de pui
450 g Gouda(cascaval)
200 ml Ketchup
30 g ceapa
50 g rosie
30 g ciuperci


Ouale se bat,se adauga 100 g de branza data pe razatoare,se pune intr-o tava unsa bine cu unt si se da la cuptor la 180 grade cam 20 de minute.Cand se rumeneste se adauga si restul ingredientelor .Pt un gust cat mai asemanator se poate adauga salam sau sunca.Se da din nou la cuptor pt 30 de minute.Eu nu am mai adaugat sare,branza avea destula.
Din ingredientele de mai sus am obtinut 8 bucati a cate 150 grame.Eu nu am putut manca o bucata,:D e tare satioasa si tine bine de foame.
La blat puteti adauga cateva linguri de faina daca nu va place asa,dar mie mi-a placut si fara.
Are 248 calorii pe suta de grame,aici e in calculator:Calorii: Mancaruri: Pizza(low carbs,high fat) - Calculator calorii - Slabute.ro

Tavya 24 mai 2011 06:33:59

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Suna foarte bine !
Cat de mare este tava ta ?

mishutza 24 mai 2011 06:38:19

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Citat:

Anterior postat de Tavya (Post 667226)
Suna foarte bine !
Cat de mare este tava ta ?

Nush cat e de mare,e tava mica de la cuptor,aia dreptunghiulara,nu cea mare si patratoasa.Daca chiar vrei:Do sa o masor.

dienusha 24 mai 2011 09:22:32

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Super! Te anunt cum iese :)

mishutza 24 mai 2011 09:27:37

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Dienusha,ce ma bucur sa te recitesc>:D<>:D<>:D<>:D<
iese bunaaaa,si se termina cu intrebarea:vrei tu ultima bucata?:Din speranta ca celalat nu o vrea.

Tavya 24 mai 2011 09:55:13

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
O sa incerc si eu ....suna tare bine !

dienusha 24 mai 2011 10:03:11

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Vreau si ultima bucata de la tine, dar o sa fac si eu in weekend pizza asta, ca mi-am corupt si sotzu' sa manance low-carb, si zicea ca are pofta de pizza.
Am mai facut si pizza cu blat de conopida, si a iesit bine, dar as incerca si reteta ta (pizza e mancarea mea preferata...ever!)

Animis23 24 mai 2011 10:07:33

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
chiar ieri ma gandeam ca mi-e pofta de pizza... :))

mishutza 24 mai 2011 10:08:58

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 667483)
Vreau si ultima bucata de la tine, dar o sa fac si eu in weekend pizza asta, ca mi-am corupt si sotzu' sa manance low-carb, si zicea ca are pofta de pizza.
Am mai facut si pizza cu blat de conopida, si a iesit bine, dar as incerca si reteta ta (pizza e mancarea mea preferata...ever!)

Am gasit si eu reteta cu blat de conopida,daca nu imi iesea buna asta,incercam.Dar conopida nu prea e preferata mea:D
Tavya,sper sa iti placa.

dienusha 24 mai 2011 10:10:37

Re: Pizza (low carb, high fat)
 
Mishu, nici eu nu sunt fan conopida, dar nu se simte gustul ei in pizza. Greseala mea a fost ca nu am copt mai mult blatul si a iesit moale/ud, altfel era buna.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:06:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO