forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete dietetice de salate (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-salate/)
-   -   Salata verde cu portocale (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-salate/salata-verde-portocale-514.html)

tanya 03 mai 2009 19:19:30

Salata verde cu portocale
 
Ingrediente ;salata cantitate dorita ,2 portocale mari bine coapte si dulci , otet balsamic ,ulei de masline.Mod preparare .se spala salata si se usuca intr-un prosop,se taie o portocala rondele sau semiluna o parte se amesteca cu salata iar o parte decor,separat se amesteca 1 lg ulei masline cu putin otet balsamic si sare dupa gust si sucul celeilalte portocale ,se toarna peste salata se amesteca ,se decoreaza cu portocalele puse deoparte e voala salata se serveste! (merge bine cu gratar)

Slabuta 04 mai 2009 04:58:46

Re: Salata verde cu portocale
 
Citat:

Anterior postat de tanya (Post 5699)
Ingrediente ;salata cantitate dorita ,2 portocale mari bine coapte si dulci , otet balsamic ,ulei de masline.Mod preparare .se spala salata si se usuca intr-un prosop,se taie o portocala rondele sau semiluna o parte se amesteca cu salata iar o parte decor,separat se amesteca 1 lg ulei masline cu putin otet balsamic si sare dupa gust si sucul celeilalte portocale ,se toarna peste salata se amesteca ,se decoreaza cu portocalele puse deoparte e voala salata se serveste! (merge bine cu gratar)

Tanya multumim pentru reteta. >:D<Dar am o mica intrebare. Portocalele se fac cu ulei de masline si otet balsamic?? Eu nu am increcat niciodata, dar tare curioasa sunt, ce gust are. :)

ali 04 mai 2009 05:10:35

Re: Salata verde cu portocale
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 5732)
Tanya multumim pentru reteta. >:D<Dar am o mica intrebare. Portocalele se fac cu ulei de masline si otet balsamic?? Eu nu am increcat niciodata, dar tare curioasa sunt, ce gust are. :)

buna dimineata,

ali 04 mai 2009 05:17:46

Re: Salata verde cu portocale
 
Citat:

buna dimineata,
Daca imi permiteti pot sa dau si eu o reteta cu salata verde,
ingrediente-salata verde
- -ananas crud sau in compot in suc propriu fara adaus de zahar
-un morcov ras
se pune o lingurita ulei masline extra virgin,otet balsamico,(sau lamaie ),un pic de sare si un pic de suc de ananas fara zahar.

tanya 05 mai 2009 10:33:17

Re: Salata verde cu portocale
 
2 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de tanya (Post 5699)
Ingrediente ;salata cantitate dorita ,2 portocale mari bine coapte si dulci , otet balsamic ,ulei de masline.Mod preparare .se spala salata si se usuca intr-un prosop,se taie o portocala rondele sau semiluna o parte se amesteca cu salata iar o parte decor,separat se amesteca 1 lg ulei masline cu putin otet balsamic si sare dupa gust si sucul celeilalte portocale ,se toarna peste salata se amesteca ,se decoreaza cu portocalele puse deoparte e voala salata se serveste! (merge bine cu gratar)

Iata si pozele azi am preparat-o specia:Dl imi facusem pofta singura;)

Slabuta 05 mai 2009 13:49:55

Re: Salata verde cu portocale
 
Citat:

Anterior postat de tanya (Post 5844)
Iata si pozele azi am preparat-o specia:Dl imi facusem pofta singura;)

Foarte frumoasa salata Tanya, arata nemaipomenit de delicios. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:58:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO