forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete Montignac Faza I - Mancaruri cu carne (http://forum.slabute.ro/retete-montignac-faza-i-mancaruri-carne/)
-   -   Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo (http://forum.slabute.ro/retete-montignac-faza-i-mancaruri-carne/mancarica-pui-ciuperci-linte-montignac-alla-ventofreddo-8434.html)

VentoFreddo 04 mar 2011 16:00:34

Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo
 
2 ataşament(e)
300 gr ciuperci pleurotus,70 gr de ceapa,130 gr carne macra de pui fara piele,linte rosie 105 gr,ardei gras 120 gr,rosii 200 gr,pasta de rosii Cirio fara zahar 150 gr,marar 4 gr,sare 2 gr,apa 2000 ml.
Se fierb carnea,ceapa si ciupercile si lintea,cand carnea e aproape fiarta se adauga ardeii taiati bucati,rosiile cuburi,pasta de tomate,se mai lasa un sfert de ora,se adauga mararul si sarea,se inchide.
Eu am servit alaturi o salata de ridichi si ceapa verde,stropite cu otet balsamic.
Calorii: Mancaruri: mancarica de pui,ciuperci proaspete si linte alla VentoFreddo - Calculator calorii - Slabute.ro

loveyngy 04 mar 2011 23:01:36

Re: Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo
 
Suna gustos...da lintea...ai fierto prima ?
Ciupercele pot fi si champignon...crude?

VentoFreddo 04 mar 2011 23:05:15

Re: Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 556511)
Suna gustos...da lintea...ai fierto prima ?
Ciupercele pot fi si champignon...crude?

Buna,Inga:-*
Lintea nu am fiert-o inainte,am lasat-o o noapte la inmuiat,si pe urma am pus-o la fiert cu puiul,ciupercile si si ceapa:)
Sigur ca pot fi si champignon,astea pleurotus tot crude au fost;)Aceeasi mancare am facut-o si cu ceci(naut),in loc de linte:)
Sa stii ca a fost supergustoasa,am mancat si acum la cina:P
>:D<

loveyngy 04 mar 2011 23:09:17

Re: Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo
 
Asta doream sa stiu dac le-ai lasat seara....ca vreau demult sa fac ceva papa cu linte...asa ca receta ta suna frumos si gustos...o voi face luni..ca de maine plec pe la iubi...si cam rar pe acasa pana duminica noaptea:x...
Dupa ce o fac iti zic cum a fost...:-*:-*:-*

VentoFreddo 04 mar 2011 23:14:26

Re: Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 556536)
Asta doream sa stiu dac le-ai lasat seara....ca vreau demult sa fac ceva papa cu linte...asa ca receta ta suna frumos si gustos...o voi face luni..ca de maine plec pe la iubi...si cam rar pe acasa pana duminica noaptea:x...
Dupa ce o fac iti zic cum a fost...:-*:-*:-*

Astept sa-mi zici:-*Sa nu tai prea marunt ingredientele,mie imi place sa fie mai mari,deaia le tai fasii..
Sa ai un weekend frumos alaturi de iubi tau!>:D<

loveyngy 05 mar 2011 00:22:31

Re: Mancarica de pui, ciuperci si linte (Montignac) alla VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 556547)

Astept sa-mi zici:-*Sa nu tai prea marunt ingredientele,mie imi place sa fie mai mari,deaia le tai fasii..
Sa ai un weekend frumos alaturi de iubi tau!>:D<


Multumesc si tie deasemenea:x:x:x:x
carnea cum ai taiato?


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:29:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO