forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete Montignac Faza I - Mancaruri cu peste, Moluste si Crustacee (http://forum.slabute.ro/retete-montignac-faza-i-mancaruri-peste-moluste-crustacee/)
-   -   Peste la cuptor (http://forum.slabute.ro/retete-montignac-faza-i-mancaruri-peste-moluste-crustacee/peste-cuptor-830.html)

mariy67 06 iul 2009 17:29:31

Peste la cuptor
 
mie imi place pangasius.
pun 1 buc.intreaga(file),in urmatoarea marinata.
mustar monti(chiar,unde gasiti?de dijon),cand nu am,nu pun.
deci 1lgt.mustar,praf usturoi,boia de ardei dulce,putin ardei iute,ulei de masline,lamaie.
las pestele 2 ore la frigider,si apoi il trantesc in tava cuto cu marinata.
acopar cu folie de alumini 20 minute in cuptorul incxins,si apoi las neacopeit cam 10 minute.
pana si copii mei,mananca asa pestele,nu numai pane.
pup fetele curajoase.

emy_lee 14 aug 2009 12:26:20

Re: peste la cuptor
 
Si mie imi place pangasiusul. Daca nu il fac pe gratar il fac la cuptor cu legume si vin. Un deliciu de te lingi pe degete. Am reusit sa fac foarte multe persoane sa manance peste desi nu il suportau ca si aliment, dar cand au gustat din pangasius instant au avut amnezie si au infulecat tot :)).

mariy67 14 aug 2009 14:04:32

Re: peste la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de emy_lee (Post 19042)
Si mie imi place pangasiusul. Daca nu il fac pe gratar il fac la cuptor cu legume si vin. Un deliciu de te lingi pe degete. Am reusit sa fac foarte multe persoane sa manance peste desi nu il suportau ca si aliment, dar cand au gustat din pangasius instant au avut amnezie si au infulecat tot :)).

da,ai mei copii numa pangasius mananca.
culmea,si la cuptor,nu numai facut pane.

effegi 14 apr 2010 19:35:55

Re: peste la cuptor
 
si mie imi place foarte mult pangasius dar acum aud numai lucruri rele despre acest peste si nu stiu daca sa mai mananc sau nu :(

Alynuta 21 mai 2010 14:00:22

Re: peste la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de effegi (Post 150668)
si mie imi place foarte mult pangasius dar acum aud numai lucruri rele despre acest peste si nu stiu daca sa mai mananc sau nu :(

Si mie mi-a placut pangasius dar acum aud tot felul de el.Cum ca s-ar hrani cu toate resturile,traieste in malul de pe fundul apei.

ioana70 06 iul 2010 13:48:02

Re: Peste la cuptor
 
câte calori are pangasius ? ca este foarte gustos

Slabuta 06 iul 2010 13:50:45

Re: Peste la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de ioana70 (Post 242725)
câte calori are pangasius ? ca este foarte gustos

Calorii Pangasius

simosymo 07 feb 2015 09:08:35

Re: peste la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de emy_lee (Post 19042)
Si mie imi place pangasiusul. Daca nu il fac pe gratar il fac la cuptor cu legume si vin. Un deliciu de te lingi pe degete. Am reusit sa fac foarte multe persoane sa manance peste desi nu il suportau ca si aliment, dar cand au gustat din pangasius instant au avut amnezie si au infulecat tot :)).

Cum îl faci la cuptor ?
Poți să postezi, te rog rețeta? Mulțumesc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:01:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO