forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sanatatea in familie (http://forum.slabute.ro/sanatatea-familie/)
-   -   Pareri Zeolit (http://forum.slabute.ro/sanatatea-familie/pareri-zeolit-9236.html)

moniq 27 mai 2011 19:39:42

Pareri Zeolit
 
Buna,
Astazi am auzit la TV si am cautat pe net despre
Zeolit si am gasit urmatoarele :

"Zeolitul este un mineral, un aluminosilicat format cu milioane de ani in urma, din interactiunea dintre lava fierbinte emisa de catre vulcani si apa de mare. In lume sunt cunoscute zeci de tipuri de zeoliti, cu structuri si compozitii chimice diferite, dar in terapie s-a folosit pana acum unul singur, numit clinoptilolit....

Stiti ceva despre Zeolit ? A folosit cineva ?

IuliaMP 27 mai 2011 21:38:26

Re: Pareri Zeolit
 
M-am interesat si eu in ultimul timp despre acest produs. Se pare ca e bun pentru detoxifierea organismului si e util in special in cazuri de intoxicatie cu metale grele.
Acest produs l/am gasit in variante diverse pe internet, dar si la produse naturiste( doua variante numai de la Dacia Plant ). Diferenta e mare la pretul produselor (25 -30 lei cele naturiste si intre 125 si 250 lei produsele pentru comanda pe internet).
O alta diferenta majora o consider a fi in credibilitarea prospectelor: la produsele naturiste se mentioneaza clar proprietatile de detoxifiere si adjutant in unele afectiuni, in vreme ce prospectele de la produsele prezentate pe internet sunt (parerea mea) redundante, confuze si nu spun mai nimic in foare multe cuvinte. In plus pentru acestea din urma nu am vazut nici informatii tehnice, gen concentatie de substante active, gramaj. Poate sunt si eu mai sceptica de felul meu, dar nu mi-au inspitat incredere.
In concluzie eu as incerca, eventual, produsele de la plafar.
Si sa nu uit ... am cautat si in farmacii, dar mi s/a spus ca nu cunosc acest produs.

moniq 27 mai 2011 21:53:36

Re: Pareri Zeolit
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 671170)
M-am interesat si eu in ultimul timp despre acest produs. Se pare ca e bun pentru detoxifierea organismului si e util in special in cazuri de intoxicatie cu metale grele.
Acest produs l/am gasit in variante diverse pe internet, dar si la produse naturiste( doua variante numai de la Dacia Plant ). Diferenta e mare la pretul produselor (25 -30 lei cele naturiste si intre 125 si 250 lei produsele pentru comanda pe internet).
O alta diferenta majora o consider a fi in credibilitarea prospectelor: la produsele naturiste se mentioneaza clar proprietatile de detoxifiere si adjutant in unele afectiuni, in vreme ce prospectele de la produsele prezentate pe internet sunt (parerea mea) redundante, confuze si nu spun mai nimic in foare multe cuvinte. In plus pentru acestea din urma nu am vazut nici informatii tehnice, gen concentatie de substante active, gramaj. Poate sunt si eu mai sceptica de felul meu, dar nu mi-au inspitat incredere.
In concluzie eu as incerca, eventual, produsele de la plafar.
Si sa nu uit ... am cautat si in farmacii, dar mi s/a spus ca nu cunosc acest produs.


Am gasit si eu pe net diverse tipuri chiar am citit si
de produsul de la Dacia Plant, mi-a atras atentia un
fragment vazut astazi la TV, in care un tip spunea tot
felu de rezultate prin folosirea unor capsule cu Zeolit,
in tratarea foarte multor boli, de la diverse boli de piele
pana la diverse boli de rinichi, palmani, etc.
Nu stiu cat de real e, dar parea un adevarat miracol,
tipul spunea ca in India se foloseste si ca de curand
a fost la un schimb de experienta acolo. Nu am vazut
de la inceput, ci doar spre final, la inceput nici nu am
dat importanta, apoi am devenit tot mai atenta, dar a
fost spre final :(.
Si am deschis acest subiect sperand ca cineva stie
mai multe despre acest subiect sau despre acel reportaj
sau emisiune, chiar nu stiu ce a fost.
Poate o sa mai aflam mai multe lucruri despre acest subiect.
:D:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:56:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO