forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sanatatea in familie (http://forum.slabute.ro/sanatatea-familie/)
-   -   Periuta de dinti electrica (http://forum.slabute.ro/sanatatea-familie/periuta-dinti-electrica-12096.html)

floricica0vesela 08 nov 2012 17:02:11

Periuta de dinti electrica
 
Ce parere aveti despre periutele de dinti electrice?

am vazut zilele astea in magazin si ma batea gandul sa-mi cumpar una, dar am zis sa va intreb si pe voi.

pe pachet scrie ca ar indeparta de doua ori mai multa piatra decat una normala, si eu am mare problema la capitolul acesta.


VentoFreddo 09 nov 2012 13:00:36

Re: Periuta de dinti electrica
 
eu am iubita,deia oral:D e buna,raman dintii curati in profunzime,asa mi se pare..dar se tocesc periutele cam repede si costa mult rezervele..la inceput am avut un soc,in prima zi m-a durut capul,parca imi vibrau dintii cumva:Pdar m-am obisnuit repede,are f multe rotatii pe minut,cu cea normala nu reusesti sa dai de atatea ori..Si sa-ti mai zic ca la inceput nu prea aveam incredere,mergeam in paralel si cu cea normala,adica ma periam intai cu asta rotativa si la urma dadeam si cu aia..paranoica eram.Acum o folosesc de aproape 2 ani,dintii ii am curati,la stomatolog au fost ok mereu controalele,deci..eu zic ca merita sa iei;)>:D<
si da..si eu aveam probleme cu piatra ,mai ales jos inauntru,unde stagneaza saliva,si daca o ai calcaroasa ca a mea..problem.dar acum niciurma de piatra:D

hande 09 nov 2012 13:19:43

Re: Periuta de dinti electrica
 
Si eu sunt de parere ca periuta electrica este buna.Eu sunt o maniaca a igienei dentare si tot timpul am fost in cautarea celor mai bune produse.Folosesc periuta electrica de cativa ani si sunt extrem de multumita,am incercat mai multe marci,iar cea mai buna mi s-a parut cea de la Oral B.

floricica0vesela 09 nov 2012 17:02:22

Re: Periuta de dinti electrica
 
inca o intrebare
voi cam cat platiti pe periutele voastre electrice.

sa va zic de ce intreb.
am vazut periute elecrice care costau de la 10 euro, pana la frumoasa suma de 200 de euro


nicoleta100 09 nov 2012 20:37:31

Re: Periuta de dinti electrica
 
si eu am de la Colgate ,mi se pare tare buna ,dar e singura care o am (la firma ma gandesc) ,nu as putea sa fac o comparatie!
a mea a costat 10 lire sterline!:D

hande 09 nov 2012 21:22:53

Re: Periuta de dinti electrica
 
Din cate stiu,prin America ar fi niste periute electrice foarte scumpe.Eu zic ca atata timp cat isi fac treaba si suntem multumite,conteaza mai putin pretul.Eu cel mai mult am platit cam 40 de euro pe o periuta,asta pe care o am acum costa in jur de 15 si mi se pare cea mai buna:).

jessik 10 nov 2012 00:02:03

Re: Periuta de dinti electrica
 
nu numai periuta electrica e de ajuns.. trebuie sa folositi f des si ata dentara, flossingul, apa de gura. pasta buna. curata profesional la dentist..
am emrs ieri.. si uh a fost semidureros.. aveam ceva piatra, plus gingiile f inflamate.. mi-a dat si o periuta moale, apa de gura pt gingii.. si sa imi fac cu atza de 3 ori pe zi.. si asta ajuta ff mult. asa ca ingrijitiva dintii.. ca eu am suferit.. mult la extractie de masele.. si mii de dolari cheltuiti cu dentistul aici e scump..

floricica0vesela 10 nov 2012 04:32:43

Re: Periuta de dinti electrica
 
deci practic nu atat pretul conteaza, cat......firma

eu am aici la indemana oral-b si laica.
pe astea le-am vazut in magazin

vreo recomandare?

floricica0vesela 16 nov 2012 17:14:43

Re: Periuta de dinti electrica
 
am cumarat chiar acuma o periuta Oral-B, cu baterii, am dat 15 euro pe ea
impresii va dau mai peste vreo saptamana doua.
acu fug sa ma spal pe dinti :D

marianet 21 nov 2012 12:32:30

Re: Periuta de dinti electrica
 
Buna! Sper ca sunt si mamici care citesc pe aici. I-am cumparat baietelului meu de 3 ani jumate o periuta electrica Braun/ Oral B pentru copii. I-a placut la nebunie, el este fan Mickey Mouse, s-a bucurat de numa' pana cand a bagat-o prima data in gura. S-a speriat de ea si acum il apuca plansul numai cand ii spun ca e ora de spalat pe dinti (desi am renuntat la ea si am revenit la periuta lui veche) si urla ca el nu vrea Mickey :((

Acum, eu mi-as dori sa o accepte pentru ca la periajul clasic nu sta cum ar trebui, nu ii pot spala foarte bine toti dintii... plus ca vrea sa se spele singur si atunci e jale. Aveti idei cum l-as putea face sa accepte? Aveti copii care folosesc periuta electrica? Cum au acceptat-o? Multumesc!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:29:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO