forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sectiunea - CALCULATOR NUTRITIONAL Slabute (http://forum.slabute.ro/sectiunea-calculator-nutritional-slabute/)
-   -   Calculator consum de calorii - Imbunatatit (http://forum.slabute.ro/sectiunea-calculator-nutritional-slabute/calculator-consum-calorii-imbunatatit-747.html)

vadmin 13 iun 2009 18:39:06

Calculator consum de calorii - Imbunatatit
 
S-au făcut câteva schimbari majore din punct de vedere tehnic şi confort de utilizare la calculatorul de calorii consumate pentru activităţile fizice efectuate pe parcursul zilei.

1. Calcul calorii consumate

Este mult mai usor acum de calculat caloriile consumate. Pentru fiecare activitate fizică, în dreptul ei se scrie numărul de minute cât a fost efectuată. După completare se apasă butonul Calcul calorii consumate. Aplicaţia va afisa pentru fiecare activitate in parte consumul de calorii si consumul total de calorii, afisat cu cifra mare.

După verificare, dacă consideraţi că sunt setate toate activitaţile corect, puteţi apăsa butonul + Adauga la meniu.

2. Adăugare calorii consumate

Adăugarea de calorii consumate la meniu este la fel de uşoară cum este şi calculul lor. Se completează parţial sau total timpul/minutele pentru activităţile fizice efectuate şi se apasă butonul +Adauga la meniu la meniu.

Dacă iniţial se doreşte o verificare prealabilă a datelor şi a caloriilor consumate se apasă butonul
Calcul calorii consumate şi după revizuirea datelor se apasă butonul+Adauga la meniu.

Vă dorim succes!

Extasssy 22 iun 2009 17:04:35

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Buna Vadmin si Slabuta,

As vrea sa va propun o modificare pentru calculatorul de calorii, al unei chestii care mie imi da mereu dureri de cap...

Eu in general imi finalizez meniul undeva pe la ora 12-1 in fiecare noapte... Si cum la ora aia sunt ingrozitor de obosita cand il salvez nu sunt mereu atenta de data pe care este setat... Si il mai salvez pentru ziua urmatoare... Exemplu aseara meniul pe care il salvam era pentru ziua de duminica, si l-am salvat din greseala cu ziua de luni.

Ideea este ca odata salvat asa nu poate fi modificata data... Si trebuie sa il sterg pe cel salvat gresit si sa il refac cu data corecta...

Exista posibilitatea ca la sectiunea modificare, sa se poata modifica si data?
Ca pe mine una ma omoara cu zile chestia asta si ar fi super o puteti rezolva...

Multumesc anticipat!

vadmin 22 iun 2009 17:20:41

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 12943)
Buna Vadmin si Slabuta,

As vrea sa va propun o modificare pentru calculatorul de calorii, al unei chestii care mie imi da mereu dureri de cap...

Eu in general imi finalizez meniul undeva pe la ora 12-1 in fiecare noapte... Si cum la ora aia sunt ingrozitor de obosita cand il salvez nu sunt mereu atenta de data pe care este setat... Si il mai salvez pentru ziua urmatoare... Exemplu aseara meniul pe care il salvam era pentru ziua de duminica, si l-am salvat din greseala cu ziua de luni.

Ideea este ca odata salvat asa nu poate fi modificata data... Si trebuie sa il sterg pe cel salvat gresit si sa il refac cu data corecta...

Exista posibilitatea ca la sectiunea modificare, sa se poata modifica si data?
Ca pe mine una ma omoara cu zile chestia asta si ar fi super o puteti rezolva...

Multumesc anticipat!

Multumesc pentru sfat, este o idee buna sa poti modifica data dupa ce ai salvat meniul ... o implementam in cel mai scurt timp, maine cel tarziu o sa fie gata.

Extasssy 22 iun 2009 17:24:08

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Citat:

Anterior postat de vadmin (Post 12944)
Multumesc pentru sfat, este o idee buna sa poti modifica data dupa ce ai salvat meniul ... o implementam in cel mai scurt timp, maine cel tarziu o sa fie gata.

Super !

Abia astept sa fie gata.

Multumesc !!!!

vadmin 23 iun 2009 15:14:49

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 12946)
Super !

Abia astept sa fie gata.

Multumesc !!!!

S-a facut modificarea, de acum se poate de mutat meniul in alta zi.

Utilizarea este simpla (se pot schimba datele doar pentru meniurile editabile, adica nu mai vechi de 2 zile):
  • dai clic in calendar pe data meniului care se vrea a fi mutat si apare un calendar mic
  • selectezi data unde vrei sa muti acel meniu din calendar
  • validezi si confirmi mesajul care apare si te intreaba daca doresti sa muti acel meniu pe noua data

Luna 23 iun 2009 15:49:33

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Citat:

Anterior postat de vadmin (Post 13021)
S-a facut modificarea, de acum se poate de mutat meniul in alta zi.

Utilizarea este simpla (se pot schimba datele doar pentru meniurile editabile, adica nu mai vechi de 2 zile):
  • dai clic in calendar pe data meniului care se vrea a fi mutat si apare un calendar mic
  • selectezi data unde vrei sa muti acel meniu din calendar
  • validezi si confirmi mesajul care apare si te intreaba daca doresti sa muti acel meniu pe noua data

Excelent [*2*] ! Si mie mi s-a intamplat de cateva ori ca Ancai, pentru ca faceam meniul dupa 12 noaptea si neglijam sa ma uit la data :>

Multumim din nou [*1*]

vadmin 23 iun 2009 18:48:55

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 13029)
Excelent [*2*] ! Si mie mi s-a intamplat de cateva ori ca Ancai, pentru ca faceam meniul dupa 12 noaptea si neglijam sa ma uit la data :>

Multumim din nou [*1*]

Cu placere :) ... Succes!

Extasssy 25 iun 2009 21:03:50

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Ma gandeam ca ar fi super ca la consumul de calorii sa fie adaugat si spalatul de mana...

mishutza 25 iun 2009 21:07:06

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
Si cate calorii consuma scoala....sau statul pe scaun:D

Adella 25 iun 2009 21:10:46

Re: Calculator consum de calorii - Îmbunătăţit
 
AAA da ..cam cat se consuma cand inveti ? sau de exemplu bicicleta mea eliptica la 20 de min la 20-21 km/h consum 250 de cal ..si bag mereu la jogging 15 km/h dar tot pierd 50 de cal :) prin diferenta
Succes


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:25:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO