forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sectiunea - Slabute TICKER (http://forum.slabute.ro/sectiunea-slabute-ticker/)
-   -   NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura! (http://forum.slabute.ro/sectiunea-slabute-ticker/nou-personalizare-ticker-slabit-semnatura-801.html)

vadmin 24 iun 2009 21:09:07

NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
S-a facut imbunatatirea mult asteptata de slabutele din comunitatea noastra, si anume posibilitatea de a personaliza ticker-ul de la semnatura.

Pentru a-l personaliza, faceti un clic pe ticker-ul din semnatura unui mesaj personal scris in forum (sau accesati direct pagina de profil) si acolo selectati tabul/sectiunea Despre mine. In josul paginii a aparut o sectiune noua Ticker slabit. Acolo setati Cursorul si Fundalul tickerului prin apasarea imaginii ce contine un creion de langa campul care se doreste a fi schimbat.

Modificarea este instantanee si poate fi vazuta in semnatura la toate mesajele personale.

Am setat pentru mine un exemplu de ticker, care il puteti vedea chiar in semnatura acestui mesaj.

Luna 24 iun 2009 21:30:26

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
[*65*]Ce-mi placeeeee ![*3*]
Multumim iar[*13*] si iar[*13*], mereu vii cu surprize frumoase [*87*]
Trebuie sa punem mana de la mana pana la urma :)) sa venim si noi cu una pentru tine ![*86*]

PS: Sa nu inghete fluturasul, ca e multa zapada la tine :) ;)

mishutza 24 iun 2009 21:48:56

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
Super faina chestie,multumim

vadmin 24 iun 2009 22:01:42

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 13251)
[*65*]Ce-mi placeeeee ![*3*]
Multumim iar[*13*] si iar[*13*], mereu vii cu surprize frumoase [*87*]
Trebuie sa punem mana de la mana pana la urma :)) sa venim si noi cu una pentru tine ![*86*]

PS: Sa nu inghete fluturasul, ca e multa zapada la tine :) ;)

Merci :) ... ma bucur foarte mult ca este apreciata noua modificare.

Fluturasul fiind un pic mai albastru, i-am zis ca este un fel de fluturas de zapada ... si am zis sa aborderz o tema mai 'abstracta' pentru ticker :) .

vadmin 24 iun 2009 22:02:18

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13262)
Super faina chestie,multumim

Cu placere :) .

Extasssy 27 iun 2009 09:53:43

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
SUGESTIE!

Nu exista posibilitatea ca in clipa in care pui cursorul pe ticker sa iti arate un grafic al evolutiei?
Mai exact la ce ma refer... Ca fiecare modificare pe care o facem noi la greutate sa fie stocata intr-o baza de date, si sa poata fi disponibila sub forma de grafic in clipa in care punem cursorul mouse-ului pe ticker.
Ma gandeam ca informatiile interesante ar fi data la care se introduce greutatea, greutatea, diferenta de greutate si IMC (BMI) pentru fiecare greutate in parte.

Tot aici mi s-ar parea interesant sa apara si dimensiunile la fiecare greutate...
Uite ordinea la care ma gandisem eu
  • data
  • greutate
  • diferenta greutate
  • IMC (BMI)
  • cm bust
  • cm talie
  • cm solduri

Ma gandeam ca toate informatiile astea se pot lua din profilul fiecaruia si ca poate nu este foarte dificil de facut.

Cred ca ar fi foarte interesant mai ales pentru cei care sunt noi pe site sa vada exact care este evolutia noastra, si cred ca asta le-ar oferii ceva mai multa incredere ca se poate.... si ar vedea cum se poate...

ianna 27 iun 2009 13:28:22

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
mai am si eu o sugestie... citeam la mishutza in jurnal si pe bune dreptate huhu a intrebat-o de cand tine dieta...

nu stiu daca pe ticker sau in partea dreapta/stanga la utilizator unde scrie ce dieta tzine ..si data de cand a inceput dieta:)

doar o sugestie...oricand putem intreba persoana respectiva...dar mi se pare relevanta optiunea:)

aoede 28 iun 2009 12:03:13

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
super mi-am modificat si eu ticker-ul.

pentru ca nu stiu unde se scriu sugestiile as fi vrut sa va zic ca ar fi bine daca ne-am putea alege tickere si pentru alte activitati (ex. contorizare activitate fizica)

vadmin 28 iun 2009 16:11:01

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
Vreau sa va multumesc pentru sugestii si sa va spun ca le citesc pe toate. O sa raspund doar la acelea care au nevoie de raspuns imediat. Este mult de lucru si o sa le implementam pe masura ce avem resurse disponibile.

ianna 28 iun 2009 17:54:45

Re: NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
 
Citat:

Anterior postat de vadmin (Post 13706)
Vreau sa va multumesc pentru sugestii si sa va spun ca le citesc pe toate. O sa raspund doar la acelea care au nevoie de raspuns imediat. Este mult de lucru si o sa le implementam pe masura ce avem resurse disponibile.

:-*stim si apreciem ce faci ptr noi... vezi poate mai tarziu...cand creste comunitatea si mai mult ...poti pune adsense, sa iti scotzi banutzii ptr domeniu si hosting macar;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:55:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO