View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 feb 2010, 21:42:31
ilovecoffee's Avatar
ilovecoffee ilovecoffee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 feb 2010
Locaţie: prahova, Romania
Dieta: Hipocalorica,fara grasimi, prajeli, dulciuri.In principiu:pui/peste,fructe,legume,lactate degresate.
Date: 157cm, 54.8kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...

In sfarsit am inceput regimul pe care l am tot ocolit, amanat, abandonat etc. pana acum...Sper ca de data asta sa gasesc suficienta putere interioara pt a l duce pana la capat.Mi a iesit figura acum vreo 2 ani, cand am avut o vointa de fier, sper sa mi iasa si acum, pt ca din pacate intre timp am mai luat ceva kg, kg pt care am muncit serios ca sa le pierd (am slabit atunci vreo 27 de kg)...Si cred ca de data asta mi am invatat lectia. Motivata sunt, pt ca nu sunt multumita de felul in care arat acum, putere sper sa gasesc si citind povestile altora de pe acest site, iar metoda care functioneaza la mine este simpla: mancare mai putina si sanatoasa si miscare mai multa! Asa ca...sa trecem la treaba! God help us!
ilovecoffee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1617 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1100 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 584 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ilovecoffee; 26 feb 2010 at 21:51:11.