Subiect: Jurnal Alexandra
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 apr 2012, 17:14:37
Alexandra0's Avatar
Alexandra0 Alexandra0 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 172cm, 64kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Jurnal Alexandra

Buna!! Sunt noua pe aici si am decis sa-mi fac si eu un jurnal ca sa pot sa cer si sa primesc sfaturi si sa ma imprietenesc cu voi.
Am reusit sa slabesc 5 kg in 2-3 luni si sa ma mentin doar schimbandu-mi stilul de viata, fara sa tin vreun regim. De atunci nu mai beau sucuri,bauturi carbogazoase si cipsuri de exemplu, incerc sa nu mai mananc dupa ora 18 si fac sport destul de des. In ultimul timp am stagnat, ba chiar am mai luat 1 kg in greutate, tentatiile sunt din ce in ce mai multe si vreau neaparatsa ma apuc de dieta. Tinand cont de faptul ca merg la scoala unde mananc la cantina, nu imi este foarte usor sa tin o dieta, mai ales ca sunt o mare pofticioasa si nu pot sa ma abtin sa nu dau iama in dulciuri.
Mai am de dat jos 4kg si am aflat de curand de dieta South Beach care nu mi se pare greu de tinut... voi ce credeti?
Alexandra0, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1913 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1396 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]