View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 apr 2012, 13:44:31
damianroxana's Avatar
damianroxana damianroxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta proprie :))
Date: 1.62cm, 54kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal proaspata mamica - damianroxana

Buna! Sunt noua pe acest site, inca nu m-am acomodat cu el si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.
Sunt Roxana si sunt proaspata mamica de aproape 2 luni, am o fetita superba.
Inainte de sarcina eram foarte multumita de mine, aveam 51 kg, nu aveam deloc burtica...eram multumita.Inainte de sarcina si in timpul sarcinii am mancat mai mult sanatos, adica fructe, salate, carne slaba... am luat 16 kg, iar din spital am venit acasa cu 56 kg, acum am 54. De 4 zile merg zilnic pe banda ( nu pot alerga ptr ca am cezariana) 40-60 minute si incerc sa pap sanatos adica: dimi ( daca ma trez pana in 9) pap 3 linguri cereale integrale cu lapte sau dc ma trez mai tarziu pap un iaurt,la pranz o salata de fructe( mere, portocale, banana, kiwi, ananas, grefa) sau o salata legume cu putin pui sau cateva cubulete tofu plus 3-4 masline, apoi la 6-7 pap ori salata de fructe ori legume( depinde ceea ce am papat la pranz). Cand pap salata de fructe mai pap si : 2 migdale, 2 stafide, 2 nuci brazilia, 2 alune de padure, 2 caju... si beau zilnic 1,5 apa...
Mi am cantarit caloriile si eu ar trebui sa pap de 1220 zilnic. Cum sa imi fac un meniu sa nu depasesc? dar daca pap mai putin de 1220 ce se intampla?
As dori sa ma ajutati cu sfaturi, sugestii legate de ceea ce pap acum si ce credeti ca ar trebui sa skimb?
Pe 27 mai am botezul si mi as dori sa mai slabesc macar 2 kg...
Inaltimea este incorecta. damianroxana, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].