View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 14:41:15
aylin27's Avatar
aylin27 aylin27 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 ian 2011
Locaţie: barlad, Romania
Vârsta: 43
Dieta: disociat
Date: 173cm, 75.5kg
Mesaje: 719
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul Aylin27...o lupta ce o duc de o vesnicie...kg

Bine v-am regasit dragi slabute!!
Nu sunt o novice nici in ceea ce priveste acest forum nici in ceea ce priveste lupta asta continua cu kg.
O sa incerc sa ma prezint pt fetele care inca nu ma cunosc.Sunt Alina...Aylin este numele fetitei mele ce are acum 1an si 8 lunisoare.M-am inscris pe acest forum cam cu un an in urma...am gasit aici o mare comunitate de slabute,un real sprijin pt cine e hotarat ca trebuie sa schimbe ceva.In mare parte am reusit sa schimb ceva la mine....in cateva luni am pierdut 18 kg,un adevarat rezultat,nimic de zis.De la 94 am reusit sa ajung la 76,targhetul meu era de 72 pt inceput numai ca am plecat in vacanta in august si am cam inceput sa ma pierd pe drum......atunci credeam ca e usoara mentinerea...dar...mi-am dat seama ca e mult mai grea ca slabitul...din august si pana acum au trecut in jur de 8 luni si eu am reusit sa acumulez vreo 4,5 kg...de plans ce sa mai...Blugii mei noi nu ma mai incapeau....of...Cand m-am urcat pe cantar (a doua zi de Paste)si am vazut 4,5 kg...m-a luat cu plans,m-am hotarat pe loc ca trebuie sa ma apuc sa fac ceva.In acea zi am plecat cu bicicleta la munca 10 km dus intors,si toata saptamana am facut la fel si dieta...astazi m-am cantarit si surpriza...3,5 kg in 8 zile...Doamne ajuta!!!
Cand m-am intors din vacanta am inceput sa merg la munca mi se treminase si concediul de maternitate,nu am mai avut timp sa intru pe forum,munca multa ..oboseala mare,cu siguranta voi m-ati fi tras de urechi si nu mai puneam toate acele kg...macar mi-ati fi amintit ca trebuie sa ma mai si cantaresc din cand in cand....de aceea m-am hotarat sa-mi fac si eu o casuta unde sa ma puteti vizita si unde eu sa va pot primi sper doar cu zambete si rezultate bune.Sunt hotarata sa-mi ating visul....!!!!!
__________________
Mama celei mai scumpe printese Aylin


Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Jurnalul meu...mentinerea e grea!!!!
aylin27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]