View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 10:49:32
karmen24's Avatar
karmen24 karmen24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Fara fast-food, cartofi , dulciuri, sucuri dulci, multe salate.
Date: 172cm, 88kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Jurnal karmen24 - Nu slabesc deloc...

Buna ziua, Numele meu este Alina si am o problema de ordin nutritionist / psihologic ..Am ajuns in starea in care stau in pat si nu pot sa adorm deoarece ma gandesc la faptul ca de aproximativ 5 luni merg la sala de 3 ori pe saptamana , cate 2 ore ( tae-bo , zumba), merg pe role , bicicleta, merg pe jos, m-am despartit de tigari , fast-food , prajeli , cartofi + altele si NIMIC. Nu se vede absolut nimic la cantar! Nutritionista mi-a spus ca , corpul meu transforma grasimea in muschi si de accea nu se vede la cantar dar totusi e demoralizant sa nu vad o schimbare dupa atata timp si sa vad cum apar mereu povesti de genul..."Am slabit zeci de kilograme....." Ca sa nu ma adaug faptul ca de 2 luni fac si tratamente de genul electrostimulari , masaje anticelulitice si impachetari.... Ma deranjeaza enorm cand ma gandesc ca vine iar vara si iar stau sa port tricouri largi , rochii lungi si largi doar ca sa acopar din nou abdomenul destul de maricel...Merg pe 26 de ani , am 1.73 inaltime si peste 85 de kg ..... Sper sa pot sta de vorba cu cineva care sa imi dea curaj sa merg mai departe deoarece sincer imi vine sa renunt la tot si sa ma impac cu ideea ca asa o sa fiu mereu.....oricate probleme as avea cu tensiunea sau tiroida ( pentru care iau tratamente...).

Va multumesc.
karmen24, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
karmen24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2263 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 197 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]