View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 14:46:28
jojoluk's Avatar
jojoluk jojoluk este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: WW
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Dieta cea mai buna

Buna fetelor. Sunt jojoluk si am facut cunostinta cu acest site de ceva vreme. Dar abia de vreo 2 zile chiar stau si il citesc pt ca pana acum nu eram prea convinsa ca pot sa slabesc si sa fac asta intr-un mod sanatos.
Am incercat mai multe moduri dar am renuntat usor la ele.
Am incercat South Beach si am reusit sa dau 3 kg jos intr-o saptamana si apoi am pus 5 inapoi pt ca nu m-am mai tinut.
Imi e greu sa imi pregatesc mereu mesele, si am si un program ciudatel. De acum va fi mai usor ca vine vacanta de vara. Insa, program la job de la 8 la 16, nu prea pot sa imi iau pauza de masa la cat ar trebui. Iar dimineata e asa de dulce somnul
As vrea sa incerc WW, mi se pare mai simplu. Numai ca nu stiu.
Fac sport de doua saptamani acasa cate o ora, 3-4 ori pe saptamana. Am zile in care ajung acasa la 9, si nu e o ora tocmai potrivita pt o masa normala, e cam singura pe care o iau in rpezent.
Voi ce dieta ma sfatuiti sa incerc?
Am calculatorul blindat cu retete din mai toate dietele, dar nu stiu pe care sa o incerc.
Vreau sa ma uit in oglinda si sa nu vad doar burtica pufoasa si picioarele grasunele... aaa si sanii maari
Va rog, cine ma poate sfatui ce si cum?
Va multumesc si va doresc o zi cat mai frumoasa!
Pup
jojoluk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1982 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1465 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1208 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat