View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 18 mai 2012, 14:50:05
annya's Avatar
annya annya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2012
Locaţie: B, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 65kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Din respect, pentru sanatate - Jurnalul Annyei

Buna,

De mult tot rasfoiesc acest site si ideea jurnalelor mi se pare foarte atractiva pentru ceea ce vreau sa fac.
Mult timp a trecut pana cand mi-am dat seama ca modul in care traiesc nu este unul sanatos iar realizarea asta a fost cu atat mai socanta cu cat vad persoane in jurul meu care sunt afectate ... si pot spune cu mana pe inima ca nu imi plac deloc simptomele pe care le prezinta.
Persoanele respective sunt de apropiate, incat stilul meu de viata este foarte asemanator lor. Deci eu vad acum, prin cei din jurul meu, proiectiile mele intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat.
Norocul meu este ca sunt cea mai tanara din aproape toate colectivitatile pe care le frecventez ( servici, familie, prieteni chiar si scoala ), asa ca am timp sa fac ceva.
Prin urmare, am stat zilele acestea si am pus la cale un plan: sa fac schimbari acolo unde se cere, pentru a nu imi mai crea probleme suplimentare, cand nu e cazul.
Intr-un prim pas, aceste schimbari se refera la alimentatie si la nivelul de activitate si vor avea ca efect secundar scaderea in greutate .

Si pentru a respecta cerintele primei postari, mentionez ca am in jur de 65 de KG si ca pentru inaltime mea ( 1.65m ), ar trebui sa ajung in jurul 55 de KG.

Am vazut pe forum ca sunt foarte multe persoane care au adoptat sau incearca sa adopte un stil de viata sanatos si de aceea vreau sa fiu si eu parte a acestei miscari.

Asa ca va astept cu drag sa vedem ce putem face sa schimbam in bine atat pe noi insine dar si pe cei din jurul nostru .