View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 11:55:15
Ioana Cocos's Avatar
Ioana Cocos Ioana Cocos este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac sau Dukan
Date: 172cm, 67.9kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Nu reusesc sa cobor sub pragul psihologic de 70 kg

Buna,

Asta este primul meu mesaj pe forum si as avea nevoie de cateva incurajari.

Ma chinui de mai bine de un an sa cobor sub 70 de kg si pur si simplu nu reusesc. M-am lasat de fumat acum aproape 2 ani si de atunci am pus aproape 7 kg, ajungand pana la 73 de kg, uneori chiar 74kg. De un an de zile incerc sa elimin zaharul, pastele fainoase si cartofii din regim si cat de cat reusesc..bineinteles cu unele scapari...

In utlimele luni am tot citit despre regimul Monitgnac si sincer mi se pare cea mai logica si de efect abordare. Incerc sa fac din retetele recomandate si sa imi schimb stilul de viata.

De vreo 2 luni am avut niste probleme de sanatate si a trebuit sa renunt temporar la sala si mers pe jos dar incet incet incerc sa reiau din aceste activitati. Folosesc creme pentru celulita si slabit si chiar functioneaza...am dat jos in 2 luni 5 cm din talie dar cantarul nu se misca de nici o culoare...nu reusesc sa scad sub 70 de kg...

Am prietene care daca se apuca de regim slabesc si 4 kg din prima saptamana..e frustrant....

Poate stiti voi ce ar trebui sa fac mai mult ca sa obtin rezultatele dorite...

Merci!

Ultima dată editat de Regulament; 11 iun 2012 at 11:59:04. Motiv: Incalcare regulament: specificare marci comerciale pana in 30 mesaje
Răspuns cu citat