View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 21:14:03
andreeagonzalez's Avatar
andreeagonzalez andreeagonzalez este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: bucuresti, Spania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal AndreeaGonzalez

Slabutelor am nevoie de ajutorul vostru! Mereu am avut probleme cu greutatea, am trecut prin oribila experienta cu anorexia si bulimia de la 12 ani la 15, insa cu ajutorul medicilor mi.am revenit(cel putin asa cred) si am invatat sa treiesc din nou. De la 15 ani, pana in prezent (19 fara o sapt:d) mi-am mentinut greutatea in jur de 55 de kg, insa din luna aprilie pana la sf lui mai am fost plecata in Olanda, pentru un proiect si kilogramele in plus sau pus... pe 1 iunie a fost ziua tatalui meu ( s.a lasat cu multa mancare), vineri am fost la un botez, sambata la nunta... si uite asa m-am ales cu 10 kg in plus. Vreau sa le slabesc, sanatos si daca s-ar putea, repede... Mi.e frica, mie tare frica sa nu cad din nou in anorexie. Nu vreau sa retraiesc acea perioada in care sufeream, sufeream si iar sufeream.. De aceea m-am hotarat sa ma las pe "mainile "voastre

Va imbratisez,
Andreea
andreeagonzalez, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1576 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1059 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 543 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]