View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 15:04:58
ruxyc's Avatar
ruxyc ruxyc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 nov 2011
Locaţie: Balti, Moldova
Vârsta: 26
Date: 158cm, 49kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Post Sport Dupa Ostiomelita

Salut , 4 ani in urma am avut ostiomelita la os , la piciorul sting la tibie , fibie , femur ...si meru imi spun ca nu am voie sa practic sport ..dar nu priveam la asta si faceam incontinuare lunele trecute am facut mult sport si aerobic dance si tae bo cardio si pilates..dar mare rezultate de la asta nu prea vad ..muschi aveam si am buni pentruca am practicat dansuri si bazin ..acum am o intrebare pot sa practic sport intradevar ? caci acum deseori cind ma scol da doare merisorul de la femur ( legatura dintre bazin si picior) si trebuie sa merg citeva minute , ma simt si obosita iar de zilele astea ametesc si ma incepe a durea capul la numai citeva minute dupa sport, probabil poate fi si de la caldura ..ah si inca una diferenta intre un picior si altul este de 2,5 de cm ...pentru cei ce au avut acceias problema va astept aici poate ne vom sustine )))
ruxyc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 135 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat