View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 iul 2012, 11:52:59
Montzy's Avatar
Montzy Montzy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 161cm, 64.4kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Jurnal Montzy - O noua slabuta

Buna,

Am ajuns aici pe site-ul vostru din dorinta de a lupta cu niscaiva kilograme ce se incapataneaza sa doarma alaturi de mine.
Astfel ca de 1 an jumatate ma lupt cu 10 kilograme in plus, uimire maxima pentru ca nu mananc dulciuri, sau mananc rar insa trecand peste mese, lasandu-ma de sport si stresul m-au adus aici.

Asadar am inceput de luni dieta Montignac, aveam 64.4 kilograme, am 1.61 ca si inaltime, telul meu este sa ajung la 54 de kg, sper sa reusesc cu ajutorul vostru.
Azi dimineata aveam 63.6 kg si sper sa scada.
Sport - pfui, trebuie sa ma reapuc, mai merg la zumba, mai stagnez, dar ies cu catelul dimineata la plimbare si merg pe jos de fiecare data cand am ocazia.
Mai fac si niscaiva exercitii acasa, doar-doar isi fac mila de mine kg si pleaca departe
Ca si alimente preferate - fructele si legumele...da, stiu fructele au zahar, mananc 2 mere in fiecare zi ca si gustari si rosii, castraveti...

Deci, voi ce spuneti, am sanse de reusita?

Cine mai este adept Montignac?
Montzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1551 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1034 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]