View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 21:51:07
Lavinia17's Avatar
Lavinia17 Lavinia17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Ghindaresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Atkins
Date: 171cm, 85kg
Mesaje: 324
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit "Slabuta noua" - Jurnal Lavinia17

Salutare tuturor.De obicei sunt o vorbareata,asa ca si aici cred ca voi scrie romane intregi.Deocamdata astazi incerc sa ma acomodez cu tot ceea ce este aici.Astazi m-am si inregistrat aici.Ceea ce vreau sa zic este ca sunt o pofticioasa[daca o sa mai gasiti lucruri repetate de mine in mai multe locuri imi cer scuze,dar scriu unde pot sa scriu din cauza ca nu cunosc bine harta],insa daca imi pun in minte sa tin o dieta sau sa renunt la unele mancaruri cam 3 saptamani ma tin corect insa dupa incerc sa mai am abateri.Ceea ce vreau sa zic eu este ca acum tin post,insa as vrea pana la Paste sa dau jos cateva kg,macar 5-7 ,chiar 10 as vrea dar nu stiu daca voi reusi.Am reusit de 3 saptamani sa nu mai mananc dulciuri,nu produse panificate,nu sucuri.Insa tot citeam pe net,ca fructul ala nu e bun in dieta,ca altul nu mai stiu ce ; ajungeam sa nu mai stiu ce sa mananc,insa tot mancam fructele acelea,chiar daca zicea acolo ca nu e chiar indicat.Eu joc handbal si de 2 ori pe saptaman am antrenament,mai fac acasa exercitii.NU sunt sedentara,usor activa as zice.Credeti ca as putea reusi sa slabesc cam 7 kg intr-o luna?Imi pudeti da ideile de baza,ideile principale?Adica e ceva in plus pe langa ceea ce fac?Am enumerat mai sus.
Lavinia17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2207 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1690 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]