Subiect: Jurnal - aciduta
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 mar 2010, 15:59:48
aciduta's Avatar
aciduta aciduta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2009
Locaţie: Satu Mare, Romania
Dieta: portion control
Date: 168cm, 59.6kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnal - aciduta

Buna fetelor! M-am hotarat si eu sa ma alatur voua dupa ce am facut o prostie foaaaarte mare. Venind dintr-o excursie am vazut ca m-am ingrasat 5 kg si m-am hotarat sa le dau jos cat se poate de repede. Prin infometare (mancat doar o data pe zi si vreo 250 maxim 300 de calorii pe zi ) am reusit sa ajung repede la 52 de kg la inaltimea de 1,68 si apoi a inceput sa imi placa sa slabesc ajungand la 46 de kg la 1,68 (puteti sa ma certati ca si mie imi vine sa fac acelasi lucru cand imi amintesc) apoi nu mi-a mai venit menstruatia..timp de 10 luni si am descoperit pastele . Orice tip de paste ma atragea asa ca ...am reusit de la infometare..sa ajung bulimica mancaam foarte mult si foarte repede ca mai apoi sa folosesc toate laxativele ce imi apareau in cale ...si astfel am ajuns la 60 de kg la 1,70 in doar 3 luni am reusit sa pun pe mine 14 kg asa ca m-am hotarat sa spun un NU infometarii dar si mancarii in exces si sa folosesc metoda "controlului portiilor" . Am zis ca daca as slabi 6 kg in 2 luni ar fi perfect pentru mine nu stiu cat de realizabil ii dar sper cu multa ambitie si sport sa reusesc. Tin sa precizez ca merg la tae-bo de 3 ori pe saptamana si zilnic fac acasa o jumatate de ora de pilates iar cand mai apuc fac jogging . Cum vi se pare planul meu? Sper sa primesc sfaturi de la voi slabutelor, pentru ca eu am zis ca asa nu se mai poate .
aciduta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]