View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 aug 2012, 15:37:12
aromitza's Avatar
aromitza aromitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: campina, Romania
Vârsta: 36
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Smile Jurnal aromitza - Reusita sau esec

Buna,numele meu este Luminita,am 24 ani, sunt casatorita si avem o fetita!De muult timp urmaresc acest site si tot multe incercari spre un slabit dar...nimic!Am o viata muult prea sedentara si m-am invatat asa...din pacate!De ce? Pentru ca toata ziua acasa,prin bucatarie,cu fetita si doar treburile unei femei ...Asa ma plictisesc si cand vine vorba de un pic de miscare ...mai bun este un somn!Acum gata cu smiorcaiala...sunt la a 4 a zi de alimentatie cu iaurturi 0,1 ,legume fierte si fructe...sa vedem cum decurge tata treaba!SPORT fac destul de putin ,am inceput cu 30 min de bicicleta stationara si cateva abdomene!Am inceput de la 70kg si acum am 68.5 si ma bucur de reusita
Daca doriti sa imi dati sfaturi as fi tare bucuroasa ,si sper sa ma imprietenesc repede cu voi....nu-s o sperietoare dar socializez cam greu
Va doresc o zi buna si felicitari pentru tot ceea ce faceti...
aromitza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2112 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1595 kcal/zi. Pentru a slăbi 4kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1079 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]