View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 16 aug 2012, 04:46:02
ramosunrise's Avatar
ramosunrise ramosunrise este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Ramona, pofticioasa vesnic la dieta


Buna, in urma cu ceva timp mi-am facut cont pe forum dar nu l-am folosit din diferite motive...cred ca nu eram pregatita sa fac o schimbare... lupta cu kg. in plus a inceput din adolescenta, cand am fost mica eram slaba, dar in adolescenta lucrurile s-au schimbat... am inceput sa ma ingras, la inceput nu i-am dat atentie desi mama mea imi mai atragea atentia asupra unor alimente sau mai bine zis dulciuri pe care le mancam si mai ales cantitatea lor, dar nu-mi pasa imi ziceam „cine ma place, ma place asa cum sunt„ dupa ce am mai crescut mi-am dat seama ca intradevar trebuie sa slabesc, si de atunci au inceput dietele, tineam o zi-doua dupa care renuntam pt. ca sunt pofticioasa, si incepeam alta si tot asa...
dar, hai sa ma prezint, numele meu este Ramona Ambrus am 24 de ani si sunt din Timisoara, sunt casatorita si am o fetita de 10 luni, am 74 kg la o inaltime de 1,60, dupa nastere am ramas cu 70kg, dar in 10 luni am mai castigat 4kg cu dietele mele „minune„
M-am saturat de toate dietele, dar vreau sa slabesc...trebuie sa slabesc...nu mai vreau obsesia kg. in plus... va rog ajutati-ma!!!!
ramosunrise, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1913 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1396 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]