View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 18 sep 2012, 10:45:37
anabv's Avatar
anabv anabv este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica plus sport
Date: 165cm, 74.7kg
Mesaje: 131
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 32 ori in 26 mesaje
Thumbs up Jurnal anabv - O femeie puternica poate reusi in toate aspectele vietii

Buna!

Ma numesc Ana si am 29 de ani.

Mereu am aratat bine si primeam complimente. In ultimii 3 ani acest lucru a inceput sa se schimbe. Oamenii in loc sa ma intrebe ce fac si cum ma simt ma intreaba cum de m-am ingrasat asa? La soacra-mea nu mai merg pentru ca toate prietenele ei fac referire la aspectul meu fizic.
Cand am vazut ca mai am putin si il prind din urma pe sotul meu am zis ca trebuie sa fac ceva.
De 1 saptamana am inceput sa-mi socotesc caloriile pe care le mananc si m-a ajutat foarte mult. In plus am o bicicleta eliptica pe care o tineam la soacra-mea pe post de cuier . Acum fac zilnic 20, 30 de minute in functie de cat imi spune calculatorul de calorii. Dupa bicicleta sunt lac de apa. Imi imaginez cum se duce burtica, funduletul.
Si ce sa vezi ca am fost ieri la cumparaturi dragele mele si deja se vede ca am slabit. Am avut 66,700 si fara sa-mi socotesc caloriile am ajuns la 64,900 si de cand imi socotesc intr-o saptamana am ajuns la 63,300. vecina de langa mine m-a intrebat mirata ce am facut de am slabit.
I-am spus ca mananc la ore fixe. ca mananc mai mult decat inainte ptr ca mananc 5 mese pe zi cu gustari cu tot dar am invatat ce alimente au mai multe calorii si trebuie evitate sau reduse.
Am inceput sa ma simt din nou eu si am de gand sa continui sa traiesc sanatos si vreau sa ajung sa am iar tot atatea kg cate aveam cand m-a cunoscut sotul. De ce nu sa retraim momentele alea de inceput. De ce nu sa fiu iar frumoasa si sanatoasa. Burta nu mai e umflata. Sportul imi da atata energie!!!!!!!!!!!
Va pup!!!!!