View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 18:56:40
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii

Buna slabutelor!
Astazi m-am decis sa intru pe slabute.ro si sa incerc sa slabesc cu ajutorul vostru.
Voi incepe printr-o scurta prezentare pentru a va face o idee despre persoana mea:
Ma numesc Roxana, am 25 ani, 1.68 si 75 kg. Am inceput sa ma ingras acum cativa ani buni de la niste pastile. De atunci, metabolismul meu nu a mai fost acelasi si am trecut brusc de la 62 kg la 70 kg ceea ce a insemnat un soc pt mine.
Motivatia mea principala pt a slabi este faptul ca nu ma pot angaja ca asistent manager.
Din ianuarie imi caut disperata de munca si nu am reusit sa ma angajez datorita aspectului fizic. Toti angajatorii imi cer poze, nu ii intereseaza daca am ceva in cap sau am experienta, doar cum arat si asta ma doare foarte tare.
Am nevoie de ajutorul vostru pt a slabi cat mai repede!!!
De luni incep dieta disociata si sper sa pot slabi si sa pot avea taria de a o tine pana la capat.Poopici!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]