Subiect: Jurnal stefy2009
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 dec 2012, 17:02:17
stefy2009's Avatar
stefy2009 stefy2009 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 28
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Jurnal stefy2009

Buna , numele meu este Stefania si am 17 ani . In prezent am 55 kg . Am avut 58 , am reusit sa slabesc pana la 52 , dar din pacate odata cu inceperea scolii , m-am ingrasat pana la greutatea actuala . Marea mea slabiciune sunt dulciurile . Am o constructie para , asa ca fiecare kg se depune in zona soldurilor imediat . De cateva luni bune , eu am un stil de viata sanatos , adica fara prajeli , fara carne de porc ( nu imi place ) , fara grasimi . Mananc legume fructe , dar marea greseala este ca scap la dulciuri . Asa ca mi-am deschis acest jurnal pentru a monitoriza mai bine alimentatia mea . Am un cantar de bucatarie cu ajutorul caruia voi cantari si voi introduce ceea ce manac pe site . Vreau sa ma incadrez intre 1000-1200 kcal pe zi . Sper sa reusesc , mai ales ca vin sarbatorile . Meniul de azi nu o sa il introduc , deoarece am avut cam multe dulciuri in burtica . Dar de maine promit ca totul va fi cu masura . Cate un pic din toate . asa cum zice mama mea Va poop si sper sa veniti sa ma sustineti .
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1224 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]