Subiect: Jurnal angieee
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 mar 2013, 13:45:23
angieee's Avatar
angieee angieee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit Jurnal angieee

Buna slabute dragi,
Numele meu este Angie si sunt o stalkeritza, de luni de zile va urmaresc din umbra activitatile si incerc sa invat de la fiecare fara insa a va cere direct sfatul si ajutorul.. dar la asta am de gand sa lucrez pentru ca am mare nevoie de ajutor
Am 27 de ani, 1.67m si 57kg, si desi numerele astea nu arata chiar rau, sa invat sa am grija de mine imi e din ce in ce mai greu. De cand am inceput sa citesc despre alimentatia corecta imi e frica sa mai mananc si in acelasi timp mancatul meu compulsiv s-a cam agravat.. stiu ca lucrurile astea se dau cap in cap, dar inca nu stiu sa explic stadiul in care ma aflu, sunt total pierduta in spatiu si am impresia ca orice fac e ceva gresit.
Nu urmez nici o dieta, am facut asta intre 16 si 20 de ani, si in urma dietelor m-am ales cu multe kg in plus si depresii.. in schimb am niste fixuri, dimineata trebuie da beau 250ml apa si apoi sa mananc un fruct, dar mai departe niciodata nu stiu ce sa mananc, ma apuc de tot felul de treburi si se face 16.00 iar eu inca nu am mancat si treb sa plec la munca, asa ca mananc f repede orice.. la munca nu stiu ce mananc, iar la 23:30 sau 1:30 cand vin de la munca ma apuca foamea//pofta si mananc pana nu ma pot..
Sport fac doar cand dorm cel putin 6-7h, dar nu se intampla chiar zilnic sa dorm atat, si chef de sport in orice caz nu am zilnic, de cele mai multe ori "sport" pentru mine inseamna alergat sau cateva exercitii pentru abdomen.
O sa incerc sa scriu zilnic aici, mai ales pentru ca de fiecare data cand sunt pe site-ul asta ma simt puternica si in stare sa ajung acolo unde-mi doresc.
Daca ma poate ajuta cineva, acum la inceput de drum, cu o idee de un meniu care sa cuprinda si fructe inainte de orice alt aliment, as aprecia mult.
Va astept aici, de cate ori aveti chef sa certati pe cineva, dar nu numai