View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 mar 2013, 14:53:43
Dona Clara's Avatar
Dona Clara Dona Clara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 892
Aprecieri acordate: 41
Am fost apreciat(a) de 195 ori in 180 mesaje
Post Jurnal de calatorie DC

Iata o idee minunata, un jurnal in care sa pot nota toate bucuriile si tristetile acestei calatori!

Cateva cuvinte despre mine: am 170 cm si aproximativ 80kg pacatoase pe care le-am acumulat (ca majoritatea) pe neobservate.

Pana sambata (16.03.2013) am fost o persoana destul de activa. Inotul este sportul meu preferat si il practic cu sfintenie de cate ori apuc (3-4 ori pe saptamana).

Sunt fan mers pe jos, zilnic mergeam aproximativ o ora (drumul la serviciu si inapoi).

Imi place sa merg pe munte, vara, iarna nu conteaza, incer sa fac asta cat de des pot.

Momentan am trecut pe modul sedentar, pe o perioada nedeterminata. (O sa revin la subiectul asta).

Ma bucur sa va gasesc aici, va imbatisez toti, la cat mai multe kilograme date jos sanatos!

Dona Clara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1988 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]