View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 apr 2013, 14:09:30
ElenaelenaIrina's Avatar
ElenaelenaIrina ElenaelenaIrina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Orastie, Romania
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 49.9kg
Mesaje: 72
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 19 mesaje
Implicit Jurnal ElenaelenaIrina

GATA! De azi incep o viata noua!

Buna! Sunt Irina si am 15 ani (ma cheama si Elena). Am facut acest jurnal deoarece asa pot sa imi controlez mai bine activitatile. Sper ca voi, slabutele incepatoare sa invete din povestea mea si NICIODATA sa nu faca ce am facut eu!

Era vara anului 2012... Din anumite circumstante, am decis ca trebuie sa slabesc urgent. Pe atunci aveam 1.60 si 58kg. Nu eram multumita deloc de mine, scarbita de privirile atintite asupra mea cand mergeam la strand. Asa a inceput raul. Ma infometam, ajungand sa mananac chiar vreo 200kcal\zi. Am slabit 4 kg in 7 zile, nefacand sport deloc. Ok. Pe parcursul lunilor ce treceau, ma apucam iar de mancat prosti in abundenta, ingrasandu-ma, apoi infometandu-ma, ajungand la greutatea actuala 51kg. AM FACUT CEA MAI MARE PROSTIE DIN VIATA MEA! Acum metabolismul meu e la pamant!Mananc putin dar tot ma ingras. FETELOR! SA NU RECURGETI LA INFOMETARE DEOARECE ARE EFECTE SATISFACATOARE PE TERMEN FOARTE SCURT, SI EFECTE DEVASTATOARE PE TERMEN LUNG, POATE CHIAR PERMANENTE, AICI INTERVENIND ANEMIA SI BOLI ALE STOMACULUI. PUR SI SIMPLU VA DISTRUGE PE INTERIOR. Dar de astazi gata!

Fara mancatul abuziv intre mesele principale! Fara dulciuri in abundenta! Sport cat cuprinde, si o viata sanatoasa!

La capitolul sport as avea o mica\mare problema: cand fac efort, ma doare splina, si uneori ficatul\apendicul. De maine, luni, voi incerca sa sar coarda cate o ora\zi, asta pana cand voi ajunge la greutatea dorita, atunci cand voi sari 3-4 ore\saptamana.

Sper sa ma tin de promisiune. Voi posta aici meniul pe care l-am papat. Sper sa ne intelegem bine si sa nu faceti aceeasi greseala ca mine! Primesc sfaturi in legatura cu alimentatia slabutelor! As vrea sa stiu ce consumati voi ca sa va mentineti in forma, cate kcal, etc. Va pupacesc!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui ElenaelenaIrina:
gabiy (21 apr 2013)