View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 iun 2009, 14:25:01
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Post Cum sa stabilizez greutatea?

ok fetelor cred ca m-am lovit de perete si cam am nevoie de ajutor/sfaturi
Dupa ce cantaru meu tot arata cate un pound mai putin cam la 2 zile, de vreo sapt sunt ca un yo-yoBa arata 72.57, ba 71.56...ba chiar 70.76 kgMa cam enerveaza si ma nelinisteste(ca e vb de 2 kg yo-yo..nu un pound sau cateva grame...)...cei drept si cu somnu am fost foaaaaaarte varza (dar n-as zice ca e ceva nou). Sa se fi acumulat oare oboseala si/sau s-a obisnuit organismul cu dieta(tzin dieta de 1000-1200kcal/zi+ceai verde)? Miscare fac, atat dim, cat si seara - cel putin 30 min fac cardio +/- mers 1-2ore in functie de vreme. Mai nou ma stradui si beau si apa...nu chiar 2 litrii...dar 1 litru tot ajung sa-l beau.

Sa schimb dieta? dar ce dieta? ca mai am de dat jos vreo 13kg....si probabil si cele mai greu de dat jos

Sa schimb programu sportiv?

Efectiv nu vad unde gresesc....si cum sa fac macar sa stabilizez greutatea ca sa pot urmari ce alimente/sport ma avatajeaza in lupta impotriva kg
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ianna; 20 iun 2009 at 14:27:13.
Răspuns cu citat