View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 mar 2010, 12:27:50
Andraa's Avatar
Andraa Andraa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Buzias, Romania
Vârsta: 38
Dieta: 1200 calorii
Date: 165cm, 90.7kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc

Buna fetelor, ma numesc Andra, am 24 ani si 94 de kg. Pe scurt povestea mea e urmatoarea: am inceput sa ma ingras incet de pe la 18 ani incoace cand am renuntat la tutun. Cel mai mult am ajuns la 82 kg acum trei ani, apoi am ramas insarcinata am pus pana la 92, dar dupa nastere am revenit la 84. Apoi am inceput din nou sa pun si am ajuns la 92 kg. Precizez ca am colesterolul si trigliceridele foarte mari si sunt pe tratament. Cu ajutorul unui medic care mi-a recomandat o dieta de max. 1300 calorii/zi am reusit sa slabesc 12 kg in aprox. 3 luni, dupa care m-am oprit. Si a venit iarna si nu am mai tinut regimul si iata-ma acuma la 94 kg. Sper ca de data aceasta sa reusesc sa slabesc fara sa mai pun la loc tot ce am dat jos. Daca vreuna dintre voi ati fost sau sunteti poate in situatia mea va rog sa-mi spuneti cum reusiti sa va mentineti si sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc si ne auzim. Momentan sunt incepatoare si abia descopar forumul asa ca primesc orice tip de ajutor cu placere
Andraa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2186 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1669 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 895 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 23 mar 2010 at 14:17:54.