Subiect: Jurnal Czuky
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 22:26:10
czuky's Avatar
czuky czuky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 37
Dieta: rina90 o urmez
Date: 168cm, 64.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 26
Am fost apreciat(a) de 78 ori in 53 mesaje
Implicit Jurnal Czuky

Buna, ma numesc Anna si sunt mamica de 2 ani jumate. De curand am ajuns la concluzia ca asa nu se mai poate si a nu mai am nici o scuza pentru kilogramele in plus.
Detin in momentul de fata 80,5 si vreau sa ajung la 65 care este pentru mine greutatea ideala.

In sarcina am ajuns la 98 de kg, s-au dus repede jos 14 imediat ce am nascut,apoi restu sunt pe mine doar datorita faptului ca manac haotic si imi plac combnatiile cat mai calorice.

De acuma gata, imi este foarte greu, mai ales ca gatesc si familiei, sotu are pofte, fata mea are si ea pofte iar mie imi curg baele. Sunt mandra totusi ca e prima dieta pe care o tin si sunt in ziua 5.

Voi scrie despre evoluti mea pe aici, si despre dificultatiile care le voi intampina.

Dieta pe care o tin este Rina 90. Sper sa dea rezultate si sa reusesc mai apoi sa ma mentin si sa duc o viata mai sanatoasa din punct de vedere culinar.
czuky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui czuky:
CCristina D (28 mai 2013)