Subiect: jurnal by adinu
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 iun 2013, 10:27:14
adinu deff's Avatar
adinu deff adinu deff este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 dec 2012
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 164cm, 65kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink jurnal by adinu

Buna ...as avea nevoie de voi slabute pt sustinere si sfaturi deoarece sunt cu moralul la pamant ....am reusit sa slabesc de la 60 kg pana la 46 kg dar dupa ce am luat niste vitamine organismul meu a luat-o razna si nush cum sa imi revin pt ca intre timp am inceput sa mananc foarte mult si necontrolat (binge eating) si dupa aceste episoade incepe vinovatia dezgustul faca de propria persoana am incercat sa imi bag si degetele pe gat dar nu am rezistat prea mult asa ca am ajuns la 49 kg si acum daca vreau sa ma apuc de dieta serioasa nu am vointa dimineata mananc ok iar la gustare sau pranz cad prada tentatiilor .. nush ce sa mai fac am zic ca merg la psiholog sa imi dea poate niste antidepresive ...azi de exp am mancat dimineata iaurt ...iar la 10 cand trebuia sa fie gustarea am mancat niste cirese dar dupa ce a plecat mama m-am dus sa mananc si branza de oi destul de grasa su paine si peorma am mancat si gem chiar am nevoie de ajutor
adinu deff, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1091 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]