Subiect: Jurnal Alexida
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 iun 2013, 13:38:53
Alexida's Avatar
Alexida Alexida este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Rina 90
Date: 163cm, 84kg
Mesaje: 496
Aprecieri acordate: 479
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 332 mesaje
Implicit Jurnal Alexida

Salutare

Am decis. E timpul! Jurnalul meu:

Draga jurnalule (si fetelor care m-ati sustinut si fara casuta mea, si fetelor care ma veti sustine pe mai departe),

Sunt Alexandra, am 27 de ani, toata viata mea am fost grasa, toata viata am incercat sa slabesc, si, in continuare, tot grasa sunt...
La inceputul anului acesta, dupa alte indelungi incercari esuate, am gasit ambitia sa tin 3 luni dieta Rina 90. Rezultate de-a dreptul incantatoare (-13 kg), dar si ambitie ca niciodata...Cred ca ambitia a venit o data cu rezultatele...Si cu limita maxima la care ajunsesem...

Am avut 84.5 kg, am slabit pana la 71,5, iar acum am 73, dupa 2 luni de mentinere, in care am mancat ca vaca si nu ma mai pot opri...

Asa ca am considerat ca un jurnal devine foarte important, avand in vedere ca vreau, din 1 iulie sa incep a doua tura de Rina, dar lipsa totala de ambitie...

Va pup, sper sa ma vizitati!
Alexida, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 786 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Alexida:
Alynuta (21 iun 2013), Anna531 (21 iun 2013), lacra81 (20 iun 2013)