View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 iul 2013, 09:08:01
Aurelia06's Avatar
Aurelia06 Aurelia06 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 170cm, 74kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Talking Jurnalul meu,Aurelia :)

Buna fetelor,m-am gandit sa va spun si eu povestea mea. Ma numesc Aurelia,am 17 ani si am o "mica" problema cu kg. De mica am cam avut problema asta,niciodata nu am avut corpul unui fotomodel.
In fiecare vara gaseam cumva motivatia sa incep lupta cu kg,dar niciodata nu o finalizam. In timp am reusit sa scap de unele kg in plus,care imediat cu inceperea scolii s-au pus la loc. Si acum,odata cu venirea verii,mi-am regasit ambitia si sunt hotarata sa merg pana la capat de data asta. In prezent am 1.70 si 75kg care mi se par cam prea multe pentru varsta asta. Sper ca macar pana la sfarsitul verii sa trec granita de 70 si sa merg mai departe catre 60 .Sper ca o sa-mi fiti alaturi in aceasta "lupta". Va pup!
Aurelia06, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1034 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Aurelia06:
Adina14 (06 iul 2013), GCM (05 iul 2013)