Subiect: Dieta Oshawa
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 iul 2013, 17:57:01
Malina Dodu's Avatar
Malina Dodu Malina Dodu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2012
Locaţie: Matca, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Personalizata
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Dieta Oshawa

Buna slabutele! Sunt noua pe aici si am nevoie mare de ajutor. Tin dieta Oshawa si am terminat primul set de 10 zile din cele 30 care mi le propusem. Acum sunt in zilele de pauza, 4 mai exact. Cine nu stie de aceasta dieta, se bazeaza pe consumul a 4 tipuri de cereale yang respectiv :orez. grau, hrisca, mei (mai multe detalii un search pe google). Este, normal, un regim de detoxifiere dar eu il folosesc pt slabit. Fac mult sport si asta, cred eu, ma ajutat sa slabesc in 10 zile 3 kg. -Tin sa mentionez ca si mama a tinut simultan cu mine si ea a slabit 1,5 kg dar fara sport, dieta spune ca slabesti pana la 7 kg, acum depinde de organism-. Mai am 7 kg de dat de aceea mi-am propus sa mai tin inca 20 de zile, sau poate si mai mult daca nu reusesc sa slabesc. Ceea ce ma ingrijoreaza e ca mi-e teama daca nu am sa reusesc. Este cineva, un exemplu, care a tinut dieta si a slabit? Am sa intervin peste 10 zile pt rezultate. Va pup!
Malina Dodu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1784 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1267 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 751 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]