Subiect: Skinny me. ;)
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 iul 2013, 21:34:32
Beldiman's Avatar
Beldiman Beldiman este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Wink Skinny me. ;)

Bunaaa. Ma numesc Iulia,am 16 ani, 58 de kg,163 cm . Nu sunt chiar buna sa scriu introduceri sau sa ma prezit macar,scuuze. Cam de un an navighez pe site-ul asta,fiind un fel de umbra,pana azi cand m-am hotarat sa-mi fac un jurnal. 'Lupta' mea cu kilogramele a inceput de cand eram in clasa a 7 a,adica aveam in jur de 13-14 ani. Ceea ce m-a facut sa constientizez ca trebuie sa fac ceva in legatura cu silueta mea au fost vorbele urate si jignirile aspre aduse de colegii mei de clasa. Vreau sa va spun sincer ca anii de gimnaziu mi s-au parut insuportabili,m-am simtit oribil. Eu am constructia corpului de tip para:am talia subtire,dar in schimb picioare groase si fund mare,ca sa fiu super sincera. Si chestia asta ma complexeaza foarte tare,nu ies in oras,prefer sa stau in casa pentru ca e un chin sa-mi pun niste blugi pe mine deoarece nu-mi place cum stau. Cel mai mult am cantarit 63 de kg si am dat jos pana la 54 cu ajutorul lui Dukan. In momentul de fata tot Dukan tin si nu stiu cum fac,dar inca rezist. Am momente de binge eating,apoi plang,incep sa ma urasc foarte tare si o iau de la inceput,e ca un cerc vicios. Uh,habar nu aveti cat de tare m-am saturat. Vreau sa fiu o slabuta!
M-am gandit ca pana incepe scoala sa continui cu Dukan,deocamdata sunt in atac,de saptamana viitoare intru in croaziera si sper sa ajung la 55 de kg (mi se pare si imposibil,dar totusi sper )
Problema se complica cand incepe scoala deoarece nu stiu ce dieta sa aleg. M-am gandit la hipocalorica,dar inca nu i-am dat de cap,poate ma ajutati voi sa o inteleg,va rog.
Acest membru apreciaza mesajul lui Beldiman:
WhiteAngel (24 iul 2013)