Subiect: Jurnal Lidia
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 09 sep 2013, 08:49:39
lydiat's Avatar
lydiat lydiat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2011
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 39
Date: 157cm, 62.8kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 6 mesaje
Post Jurnal Lidia

Buna, ma numesc Lidia, am 28 de ani, 155cm si 62,8 Kg. M-am hotarat ca a venit ziua cand trebuie sa iau decizi corecte in ceea ce priveste corpul meu, sa fiu mai sanatoasa si sa-mi recapat silueta de altadata. Pana sa incep facultatea ( care a durat destul de mult, 6 ani de Medicina) eram asa cum trebuie la inaltimea pe care o am, aproximativ 48-49 Kg. mancam cum trebuie, fara junk food si faceam multa miscare. Cand am inceput facultatea totul parca se schimbase, aveam iubit ( care avea obiceiul sa manance mai mult si mai gras), orele aiurea de la facultate , cumpararea masinii si zile petrecute in fata cartii m-au facut sa ma ingras mai mult decat credeam. Au fost si zile in care ziceam ca ma apuc de o dieta si sa slabesc dar mai mult de 3- 4 kg nu dadeam jos ca se intampla cate ceva si iar mancam aiurea. Cel mai mult mancam in sesiuni cand nu faceam altceva decat sa stau in fotoliu sa citesc si sa mananc.
In urma cu doi m-am casatorit si inainte de nunta am tinut dieta Rina, am mers la sala,care m-a ajutat destul de mult, insa imediat dupa ce m-am lasat Kg au revenit.
Cel mai mult am avut acum 64 Kg, am fost insarcinata si mancam non stop pentru ca aveam o aciditate foarte mare, ma trezeam si la 4-5 dimineata ca ma rodea stomacul. Din pacate la 8 saptamani inimioara lui incetase si am pierdut sarcina.
Acum la doar 3 saptamani dupa aceasta intamplare m-am hotarat sa fac o schimbare in legatura cu mancatul aiurea grasimile si prajiturile pe care le faceam cam de 2 ori pe saptamana ( sunt pasionata si de gatit).
De vreo 1 sapt am gatit doar prin fierbere, am mancat mai multe fructe si am respectat numarul de mese ( s-a dus cam 1 kg) . Exercitii inca nu am voie sa fac dar imediat ce pot o sa ma apuc de ele sau ma duc iar la sala.
Acest site ma ajuta foarte mult, mai ales ca pot vedea numarul de calorii pe care le-am ingerat in ziua respectiva si sper ca voi avea si ajutorul celor de aici daca vor sa ne cunoastem.
Fiind noua ,sper sa ma descurc!
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui lydiat:
kartika (10 sep 2013), lidiuta (13 sep 2013), LOREDANA99 (16 sep 2013), miris (09 sep 2013), rozica1965 (09 sep 2013)