View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 27 mar 2010, 09:05:00
lovemyself's Avatar
lovemyself lovemyself este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Lovemyself-Nemancat noaptea II:D

Buna dimineata fetelor
Imi deschid si eu acest jurnal,care sper din tot sufletul sa ma ajute sa scapt de problema asta care imi influenteaza intr-un mod cu totul si cu totul nefast intreaga viata!
Vreau sa fiu si eu una dintre slabute dar am o mica mare problema care imi saboteaza intreaga lupa cu kilogramele
Mananc noaptea si degeaba in restul zilei fac eforturi de a manca ok si de a face sport ,daca noaptea recuperez totul!
I-am spus si Darei in jurnalul ei si vreau sa o felicit si aici pentru progresele ei,tare imi doresc sa reusesc si eu sa am un control atat de puternic asupra mea.
In fiecare zi urmez aceiasi pasi,mustrari de constiinta dimineatza si pe tot parcursul zilei,dar toate in zadar,ca noaptea cand ma trezesc uit de toate astea.
Nu stiu de ce nu reusesc din nou sa ma autocontrolez..am inceput sa am problema asta de cand m-am imbolnavit de stomac si am fost diagnosticata cu o gastrita de toata frumusetea.
De atunci m-am trezit in fiecare noaptea si mancam ceva.
Am traversat diferite stari..cand mancat doar prostii..ziua mancam exemplar dar noaptea era dezastru.
Apoi m-am mai redresat in sensul asta,au urmat perioade in care mancam cat de cat oki..fructe,branza,carne,depinde.
DAR eu nu mai vreau sa mananc deloc noaptea,vreau sa am si eu o viata normala!
Is foarte dezamagita de mine,pentru ca stiu ca am mai reusit candva sa nu mai mananc si sa ma infranez ca sa zic asa,de ce acum numai pot?!Asta as vrea sa aflu.

Nu in ultimul rand vreau sa va multumesc din suflet ca existati si fetelor sa stiti ca orice sfat e mai mult decat bine venit
Va multumesc anticipat!
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]