View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 17 dec 2013, 11:51:45
anca1997's Avatar
anca1997 anca1997 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 27
Dieta: no middle ground
Date: 1.70cm, 90kg
Mesaje: 141
Aprecieri acordate: 32
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 34 mesaje
Smile Jurnalul unei fete

Salut. Să încep deci, sunt o adolescentă cu probleme mari de greutate. Am 91 kg și 1,70 la doar 16 ani. Ei bine, de la 60 kg am ajuns la această greutate din diverse motive, am luat hormoni și doctorii îmi greșiseră doza (asta am aflat-o după ce am mers la endocrinolog). Nu mai contează cum m-am îngrășat, contează că vreau foarte mult să slăbesc pentru a fi mulțumită si fericită. Am avut și întîmplare nefericită... vorbeam cu un băiat pe net de cîteva luni, îmi văzuse doar fața și m-a plăcut, he thought that I am pretty. Insista să ieșim dar eu nu doream din cauza complexului, el a spus că nu-i pasă. (Hah, prostuțul mincinos) De cînd am fost la întîlnire, a fost prima și ultima dată cînd am mai vorbit. Putea și el să mă îndepărteze încet de el, dar nu brusc pentru a nu-mi afecta psihicul.
Ei bine, eu de astăzi declar război kilogramelor mele ( care de astfel îs multe și sper să nu mă cîștige ). Am creat acest jurnal pentru că am mare nevoie de suport și ajutor, e luptă grea...
Deci, de la 91 kg vreau să ajung la 51, deci am de dat jos exact 40 kg.
Și, doresc în fiecare zi să scriu aici ce am mîncat și cît sport am făcut. Voi fi profund recunoscătoare persoanelor care „vor fi alături„ în această luptă... precum în viața reală nu există lîngă mine asemenea persoane.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anca1997:
Annaaa (17 dec 2013), funeralformyfat (17 dec 2013), rozica1965 (23 dec 2013)