View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 15:59:00
Hybrid's Avatar
Hybrid Hybrid este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mai 2013
Locaţie: Mioveni, Romania
Vârsta: 25
Date: 156cm, 43.2kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 119
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 32 mesaje
Exclamation O pofta de necontrolat

Hei slabutelor! Am slabit 20 kg si am ajuns intr-un final la faza de mentinere... CEA MAI GREA! Am reusit 7-8 saptamani, insa acum au aparut tot felul de pofte... si nu ma pot controla... Pot spune ca mananc cat 10 intr-o zi si nu stiu ce sa ma mai fac...cum sa ma controlez.... Imi spun de fiecare data „Gata, de maine mananc sanatos”, dar de unde ca maine se transforma in poimaine si tot asa... Cum ma pot abtine? Va rog ajutati-ma!
Azi de exemplu am inceput ziua cu un morcov...insa la pranz a urmat biscuiti, ciocolata, covrigi, polonez, baton fagaras, gem de visine cu paine neagra (noroc ca a fost d-aia), portocala, mandarina, mancare de cartofi, nuci, strudel cu mere... (stiu, sunt o VACA ).
Va rog ajutati-ma....si in caz daca va intrebati daca mi-e rau de la atata mancare... RASPUNS: DA (Minune)

P.S. : O ciocolata INTREAGA
Hybrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1740 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1223 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]