Subiect: Jurnal Mihastef
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 dec 2013, 20:53:40
mihastef's Avatar
mihastef mihastef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Rina's 90
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 153
Aprecieri acordate: 45
Am fost apreciat(a) de 104 ori in 85 mesaje
Implicit Jurnal Mihastef

Buna seara slabutelor!

Ma numesc Mihaela,mamica a 2 copii superbi,un baietel de 5 ani si o fetita de 5 luni,iar cu ajutorul acestor 2 sarcini am ajuns sa ma ingras foarte mult.La prima sarcina am luat 32 de kg din care am reusit cu mare greutate sa slabesc 20 cu ajutorul dietei similare Atkins,mi-a fost ingrozitor de greu sa ma mentin,apoi am ramas iar insarcinata si am mai luat 11 kg din care am dat jos 7 la inceput cu ajutorul alaptatului apoi la scurt timp dupa ce nu am mai alaptat m-am ingrasat 5 kg.
Sunt disperata pt ca fiul meu ma intreaba cam des in ultima vreme :"mami cand o sa fii si tu slaba",iar vorbele astea ma seaca la suflet direct,pt ca-mi dau seama ca pana si fiul meu de 5 ani ma vede o grasa.
De aceea m-am hotarat ca pana la vara sa fiu si eu o slabuta,nu vreau ca fiului meu sa-i fie rusine cu mine ci din contra,sa se mandreasca ca are o mama frumoasa si slaba.
Imediat dupa sarbatori ma voi apuca si eu de dieta Rina si sper sa ma ajute bunul Dumnezeu si cu sprijinul vostru sa reusesc sa fiu din nou o slabuta,ca in tinerete.Va pup pe toate si va doresc un An Nou plin de realizari,reusite si multa sanatate si bucurii.Ne auzim cat de curand.
mihastef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1982 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1465 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui mihastef:
funeralformyfat (30 dec 2013), igrama (16 ian 2014), rozica1965 (30 dec 2013), soggy (03 ian 2014)