View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 ian 2014, 22:18:47
anamariakatra's Avatar
anamariakatra anamariakatra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2011
Locaţie: baia mare, Italia
Vârsta: 40
Date: 167cm, 78kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 23
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 2 mesaje
Implicit Oare am sa reusesc de data asta?

21.01.2014 ... prima zi in noua mea lupta impotriva kg. Mai am cateva zile si fac 30 de ani si se simte. In ultimi doi ani am renuntat la tigari si am pus 10 kg, metabolismul meu s-a schimbat parca de pe o zi pe alta. E mult 10kg, e enorm considerand ca nu eram slabuta oricum ci potrivit. Imi promit in fiecare zi sa incep sa invat sa mananc mai sanatos, mai bine si uite a trecut timpul si kilogramele au continuat sa se puna. Imi doresc anul acesta si un copil si intr-un fel ma sperie gandul imaginandu-mi la cate kg o sa ajung dupa sarcina daca deja sunt enorma ... da, stiu, mult pesimism dar esecurile precedente au facut din mine o pesimista.
Am nevoie de o motivatie. Normal oglinda ar trebui sa-mi ajunga, ar trebui sa ajunga faptul ca aproape nimic din garderoba mea nu imi mai vine bine, dar pentru ceva motiv misterios pentru mine nu ajunge.
Am sa o iau pas cu pas, n-am sa fac de data asta dietele proteice ce ma ajutau doar pe termen scurt ... o sa invat sa duc o viata mai sanatoasa si cu portii mai mici, trebuie sa reusesc.
anamariakatra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1242 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anamariakatra; 21 ian 2014 at 22:21:33.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anamariakatra:
ancuta damian (21 ian 2014), angelamate (21 ian 2014), icandoit9 (22 ian 2014)