View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 18:01:01
emiliae's Avatar
emiliae emiliae este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: dukan
Date: 178cm, 80kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Question Jurnal de criza :) -Emilia

Buna, tuturor!
Numele meu este Emilia, si sunt in ``criza``!!
In criza de idei.... si de solutii!!

Vin din nou aici, in speranta ca voi gasi ajutor si indrumare din partea voastra, pentru care multumesc anticipat!

Ce se intampla?
Sunt in situatia in care organismul meu nu mai vrea sa reactioneze la regimul Dukan....
Desi in anul 2011 intre 19 feb si 01 iulie, am slabit cu acest regim 26 de kg.... de la 98 kg la 72 kg.
Am inceput sa ma ingras in vara lui 2013, acum cateva luni... stres, munca, stres, iar munca, si.... mancat haotic!!
Am cam pus 10 kg.. ajunsesem la 83kg!!
Evident ca am luat masuri... si undeva pe la sfarsitul lunii octombrie 2013, am inceput din nou regimul... A functionat!! Pana la Craciun slabisem 6 kg!
Insa... bineinteles au venit sabatorile si eu am mancat cam de toate... asa ca din cele 6 kg slabite am ramas doar cu 3kg...
Acum, dupa o luna de la sarbatori, organismul meu refuza sa slabeasca!!
Ma tot invart prin forum, pe diferite site-uri, citesc tot ce imi pica in mana, si incerc sa i-au o hotarare.... ce dieta sa incep??!!

Nu stiu inca!!
Pana una alta am notat tot ce am mancat astazi... Numar caloriile...
Sa vedem...
emiliae, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 799 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui emiliae:
icandoit9 (01 feb 2014), valeriaheres (29 ian 2014)