View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 14 feb 2014, 10:21:50
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Incepand din 1 decembrie 2013 am inceput sa renunt la toate produsele procesate industrial , la carne ,la lapte , la tot ce nu era leguma sau fruct . Am inceput sa citesc despre raw vegan si m-am convins ca era cea mai buna alegere in ceea ce priveste alimentatia mea si a familiei mele . Sotul m-a privit cu neincredere si a zis ok incercam si asta si asa am inceput sa gatesc folosind blenderul in loc de aragaz . Am reusit sa slabesc 10 kg in 2 luni fiind tot timpul satula si dupa prima luna in care am mai furat cate o felie de carne la gratar sau fiarta am inceput sa nu mai simt nevoia de carne deloc . Credeam ca am sa duc dorul prajiturilor dar nu le duc dorul caci fac niste prajituri delicioase doar din fructe si miere sau curmale . Fac lapte din diferite seminte - susan , migdale , nuci , alune de padure . Am inceput sa folosesc superalimentele despre care inainte nu stiam nimic - seminte de chia , maca , lucuma si multe altele . Dar cel mai important ma simt plina de viata , ma trezesc odihnita si fara dureri , nu mai am nevoie de cafea , slabesc fara efort si ca bonus parul meu a inceput sa se indese , unghile sunt foarte sanatoase si am inceput sa gandesc mai clar - nu mai uit ca inainte . Totul in doar 2 luni si jumatate si de aceea vreau sa scriu totul si sa nu scap nimic poate foloseste si altcuiva . Noi sufeream asa
Eu - hipotensiune ; fiere lenesa , rasucita si cu nisip ; alopecie difuza ; obezitate ; varice; dureri de cap ; astm; alergie la medicamente
Sotul meu - hipertensiune;dureri de spate ; obezitate ; dureri de cap ; sinuzita cronica
Fiul meu - viemi intestinali
Fica mea - boala celiaca
Promit sa scriu orice schimbare in evolutia bolilor noastre sau in dieta noastra
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
Almara1 (27 feb 2016), dayanna (24 apr 2015), icandoit9 (14 feb 2014), laurra (05 nov 2014), lidiuta (14 feb 2014), orhidee (18 feb 2014), Pasy (14 oct 2014), romanitza (15 feb 2014), rozica1965 (03 oct 2014), serendipity9 (20 feb 2014)