View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 feb 2014, 20:53:26
serendipity9's Avatar
serendipity9 serendipity9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2014
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 29
Date: 164cm, 72.7kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 18 mesaje
Cool Acesta este anul meu! - Jurnal Serendipity9

Bunaaa Ma numesc Ana, din Craiova, 19 ani, an greu

Am 74 de kg de ceva timp pentru ca tot am zis ca "ma apuc de maine" si niciodata nu m-am apucat. Asa ca iata-ma acum, intr-o seara in care probabil ar trebui sa invat, facandu-mi un jurnal si spunand pentru a o mia oara ca incep de maine. Sper ca de maine sa incep pe bune de data asta

Nu voi numara caloriile pentru ca nu vreau sa stau mereu sa cantaresc. Voi avea grija doar ce mananc - in special multe legume si fructe si un pic mai putina carne (am tinut Dukanul mai demult si acum daca mananc mai multa carne ma cam doare stomacul ).

A si sa nu uit: sunt o mare dependenta de dulciuri si uneori ma pierd si mananc in exces si sufer de episoade de mancat compulsiv peste care sper sa trec cat mai curand.

Cat despre sport, am acasa o bicicleta eliptica si una normala pe care se aseaza praful si am citit pe internet cateva lucruri despre programul lui Jillian Michaels 30 day's shred si am vazut si multe poze before and after asa ca probabil o sa il incerc. Sper.

Cam atat deocamdata dar o sa mai revin sper eu cat de repede pot si cu vesti bune.
serendipity9, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1991 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1474 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui serendipity9:
anqutz (21 feb 2014), marinuta (21 feb 2014), rozica1965 (20 feb 2014)