View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 mar 2014, 19:15:13
miaumiau's Avatar
miaumiau miaumiau este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Jurnal de insanatosire

Salut tuturor care intrati prin noua mea casuta! Eu sunt mai timida poate, am preferat sa va urmaresc "din umbra", decat sa scriu. De foarte mult timp aman deschiderea acestui jurnal din cauza rusinii de potentialele vizitatoare. De ce mi-am facut "curaj"? Se pare ca nu mai am nici un fel de jena fata de mine, asa ca sper ca fata de voi, oricare ati fi, cu un sfat, vorba buna, sau doar cititoare, sa-mi fie jena si sa ma ambitionez sa depasesc aceasta ciuma aka bulimie-binge eating, cu care ma confrunt de peste 10 ani.
Am gasit mai multe jurnale ale fetelor cu probleme similare, fara continuitate.din pacat..asteptam cu sufletul la gura vesti bune, sperand ca daca altii au trecut peste, voi reusi si eu.
De data aceasta vreau sa lupt (a zeci de mia oara) sa trec peste, sper sa pot da raportul zilnic...de bine
Multumesc Slabutei pentru site si acestei cumunitati pe care o urmaresc cu drag de mai bine de 3 ani!
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui miaumiau:
Axenya (03 mar 2014), LOREDANA99 (08 mar 2014)