Subiect: Jurnal Danitza 2
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 mar 2014, 11:26:40
danitza's Avatar
danitza danitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iul 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 104.4kg
Mesaje: 857
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 419 ori in 219 mesaje
Implicit Jurnal Danitza 2

Ma uitam la primul jurnal pe care l-am tinut si vad ca tot la 100kg m-am ingrozit. A mai trecut aproape un an; am tot stat pe la 90, de ceva vreme m-am intors la 100, chiar 102, iar acum vreau s-o iau de la capat.
Dupa ton, s-ar zice ca sunt descurajata. Ei, nu cine stie ce. Ce am semanat, aceea am cules, asa ca nu am niciun motiv sa ma plang de-aiurea. Singurul lucru rezonabil pe care pot sa-l fac e s-o iau de la capat.
Rina 90 a fost o minunatie, dar nu mai indraznesc sa dau ochii cu rinistele. M-au ajutat grozav fetele acelea in urma cu doi ani, cand am reusit sa dau jos 17kg, de la 104. Nici macar nu m-am hotarat exact ce vreau sa fac. Nu am neaparat un plan de bataie stabilit. Am citit despre atatea diete, sunt atat de documentata, ca dau pe-afara. De grasa ce sunt, of course.
Saptamana asta, ca tot a inceput postul, ma gandeam sa mananc cat mai multe cruditati si sa ma obisnuiesc cu boabele. Azi mi-am facut si o supa-crema de telina cu praz, dar accentul va cadea pe salata de morcov cu hrisca. Pe langa, 2 banane, 2-3 mere. E mult, stiu, dar cred ca am stomacul cat un stadion si oricum, ceea ce pare mult pt unii, pt mine e foame.
De luni as vrea sa fac 10 zile de Oshawa. Nu stiu cum o sa rezist numai cu boabele alea, dar macar incerc. In functie de cat reusesc, fac planul pe mai departe.
Am pus eu pe ticker o tinta finala, dar e de forma, ptc nu-mi mai propun nimic. Doar sa mai slabesc. Cat o sa reusesc, habar n-am.
Deci, luni dimineata, 3 martie 2014, aveam 102kg. Am tinut 2 zile cu cruditati, cam 900kcal/zi, acum cantarul arata 100.1kg. Stiu, stiu, e apa. Nu-mi fac iluzii.
Dragul meu jurnal, sper sa fiu mai serioasa ca data trecuta. Nu prea mai am chef sa scriu caloriile, desi e posibil sa ma apuce si damblaua asta. Te rog sa ma rabzi cat mai mult, ca poate reusim sa facem o trebusoara buna impreuna. Cel putin, sper.
Afara ploua si e umed. Numai bine pentru un nou inceput, ptc adoooorr ploaia!
__________________
Frumusetea va salva lumea!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tei-12332.html
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui danitza:
LOREDANA99 (10 mar 2014), rozica1965 (05 mar 2014), Wana (17 mar 2014)