View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 iul 2014, 13:47:25
BlackSirius's Avatar
BlackSirius BlackSirius este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 aug 2012
Locaţie: Campina, Romania
Date: 168cm, 69kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Healthy Skinny Girl Diet

Buna!Am gasit recent aceasta dieta pe myfitnesspal si mi s-a parut interesanta si usor de tinut,mai ales ca multi din cei care au tinut-o au avut rezultate multumitoare.In fiecare zi trebuie sa mananci un numar diferit de calorii incepand de la 800 pana la 1150.De exemplu in prima zi trebuie sa mananci 900,iar a 2-a zi 800 si dupa 1000 si tot asa.Dieta mai spune ca nu trebuie sa numeri caloriile din legume si fructe,dar eu am sa le numar.Mentionez ca am 18 ani,1.72 m si 71.7 kg, fac sala de 5-6 ori pe saptamana (stepper 300 calorii + 1 ora si jumate fitness).Vreau mai intai sa ajung la 60 kg pana la sfarsitul verii,iar apoi usor-usor sa mai slabesc inca 5 kg.Acum 3 luni aveam 55 kg,dar au fost niste probleme care m-au facut sa ma ingras foarte mult si foarte repede.
Ma cantaresc doar la sala in fiecare luni,lunea asta cantarul arata 71.7 kg.
Cam asta am mancat pana acum:
Mic-dejun: 35 g paine(79 cal)
15 g branza topita(35 cal)
16 g sunca pui(13 cal)
8 g Colonhelp+apa(40 cal)

Pranz: Ou ochi 65 g(127 cal)
65 g branza 0.2% (44 cal)
100 g mamaliga( 70 cal)
Dupa pranz am baut un 3 in 1 (60 cal)

La 6 ma duc la sala si stau pana la 8,iar apoi vin acasa si iau cina.O sa scriu si ce am mancat la cina.Pana acum sunt 468 calorii adunate,cred ca inainte de sala am sa mananc si o banana.
Sa-mi spuneti parerile voastre,si eventual sa-mi dati niste sfaturi.
BlackSirius, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2443 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1926 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]